Veseli: Afrimi e Fahriu ishin pushkët e para të lirisë, paraardhësit e UÇK-së

Veseli: Afrimi e Fahriu ishin pushkët e para të lirisë, paraardhësit e UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 29 vjetorin e rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, ka folur për kontributin e dhënë për Kosovën. “Sot janë bërë 29 vjet nga rënia e Afrim Zhitisë dhe Fahri Fazliut,

Lexo tërë artikullin
Tahiri: As që e dua partinë për të vërtetën time

Tahiri: As që e dua partinë për të vërtetën time

Ish-Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” po sqaron për herë të parë në mënyrë të detajuar pas nje viti akuzash, raportin e tij me drejtësinë. Në një moment, kur gazetari Blendi Fevziu i

Lexo tërë artikullin
Dardan Molliqaj kritikon Albin Kurtin për mospjesëmarrje në seancën e sotme

Dardan Molliqaj kritikon Albin Kurtin për mospjesëmarrje në seancën e sotme

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka kritikuar mungesën e disa deputetëve të opozitës në seancën e sotme të kuvendit ku është votuar për rezolutën që ndalon ndryshimin e kufijve shtetëror. Molliqaj indirekt këtë kritikë e ka pasur edhe për kryetarin

Lexo tërë artikullin
Topalli: Kjo qeveri duhet përmbysur për mjerimin, pamundësinë dhe mungesën e shpresës

Topalli: Kjo qeveri duhet përmbysur për mjerimin, pamundësinë dhe mungesën e shpresës

Ajo është një nga figurat që ka spikatur në politikë dhe në parlamentarizmin shqiptar. E fortë dhe e drejtpërdrejtë, Jozefina Topalli është e para grua në politikë, që ka mbajtur edhe postin e Kryetares së Kuvendit, një pozicion që gjithmonë

Lexo tërë artikullin
Dëshpërimi i shqiptarëve: E gjithë rroga na shkon për ushqime!

Dëshpërimi i shqiptarëve: E gjithë rroga na shkon për ushqime!

Barra më e madhe e shpenzimeve për familjet shqiptare vitet e fundit duket se bie mbi produktet ushqimore dhe veshjeve. Këtë e konfirmojnë edhe statistikat e fundit nga INSTAT që lidhen me anketën e Buxhetit të Familjeve për vitin 2017.

Lexo tërë artikullin
PD: Shfaqja e sotme e Tahirit, goditje e rëndë për reformën në drejtësi

PD: Shfaqja e sotme e Tahirit, goditje e rëndë për reformën në drejtësi

Partia Demokratike, me anë të Gazment Bardhit, reagoi pas konferencës për shtyp të Saimir Tahirit. Dokumenti i pafajësisë nga drejtësia italiane që Saimir Tahiri publikoi për mediat, për demokratët nuk ka vlerë. Juristi i Partisë Demokratike Gazment Bardhi e konsideroi

Lexo tërë artikullin
Ramiz Lladrovci uron FSK-ja sa më shpejtë të shndërrohet në ushtri

Ramiz Lladrovci uron FSK-ja sa më shpejtë të shndërrohet në ushtri

Sot, Kompania e Task Forcës për Kërkim dhe Shpëtim, Regjimenti i Mbrojtjes Civile të FSK-së, në Pomozotin, e udhëhequr nga komandanti Eset Loku, kanë marshuar në kujtim të rrugës së betejave të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, nga Pomozotini, në Gllanasellë

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, e obligueshme ndërkombëtarisht

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, e obligueshme ndërkombëtarisht

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut, në Minsk të Bjellorusisë, tha sot se dialogu është rruga e vetme, duke theksuar edhe një herë nevojën e arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi. Sipas

Lexo tërë artikullin
FSK forcë shumëetnike, Beogradi apel serbëve të largohen nga kjo trupë

FSK forcë shumëetnike, Beogradi apel serbëve të largohen nga kjo trupë

SHBA-ja dhe Gjermania kritikojnë thirrjen e Presidentit serb Aleksandër Vuҁiq dejtuar serbëve të që mos të marrin pjesë në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Autoritetet e Prishtinës dhe përfaqësues ndërkombëtar thonë se Forca e Sigurisë së Kosovës, (FSK) do të

Lexo tërë artikullin
Kosova në rend dite në KS të OKB-së më 14 nëntor

Kosova në rend dite në KS të OKB-së më 14 nëntor

Sesioni i parë i ardhshëm, në të cilin do të diskutohet një raport mbi situatën në Kosovë është planifikuar për 14 nëntor, deklaroi sot ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiq. “Programi i punës së KS të OKB-së

Lexo tërë artikullin