Haradinaj me mbështetje gjysmake për bashkëkryesimin e dialogut

Haradinaj me mbështetje gjysmake për bashkëkryesimin e dialogut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Qeveria që ai drejton, janë në kërkim të mbështetjes nga opozita për të marrë rolin prijës në dialogun politik me Serbinë. Dialogu në këtë nivel, kryesisht është udhëhequr nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Lexo tërë artikullin
Shqipëri, studentët protestojnë kundër tarifave të larta

Shqipëri, studentët protestojnë kundër tarifave të larta

Studentët e Universiteti të Tiranës dhe të Politeknikut të Tiranës kanë dalë sot në protestë përpara Ministrisë së Arsimit në Shqipëri, për të kërkuar anulimin e tarifës për provimet e prapambetura. Sipas tyre, tarifa është e lartë dhe nuk mund

Lexo tërë artikullin
Hakerët sulmojnë web-faqen e RTK-së

Hakerët sulmojnë web-faqen e RTK-së

Web-faqja e portalit të Radio Televizionit Publik të Kosovës është hakuar. Kjo web-faqe, edhe pas disa orësh akoma  është jashtë funksionit, raporton Gazeta Blic. Këtë e ka bërë të ditur, drejtori i Përgjithshëm i RTK-së, Mentor Shala i cili ka

Lexo tërë artikullin
Flet dhëndri i shqiptarit të vrarë: Autori pinte edhe drogë

Flet dhëndri i shqiptarit të vrarë: Autori pinte edhe drogë

Përvec djalit të tij, në lidhje me News 24 ka folur edhe dhëndri i Petrit Zifles, i cili u vra në Korfuz nga një anëtar i Agimit të Artë. Dhëndri ka treguar se e njihte vrasësin personalisht se dhe ishte

Lexo tërë artikullin
Thyerja e përmendores së minoritarit, flet Mesila Doda: E përgëzoj si veprim

Thyerja e përmendores së minoritarit, flet Mesila Doda: E përgëzoj si veprim

Të hënën në Finiq u dëmtua një përmendore e një prijësi të një minoriteti në zonë. Për Mesila Dodën ata që e kanë kryer këtë veprim duhen përgëzuar. Ajo tha në “Provokacija” se Thimio Loli ka masakruar popullsinë çame. “Ka

Lexo tërë artikullin
Rama flet për Shqipërinë e Madhe në Kroaci duke akuzuar Beogradin

Rama flet për Shqipërinë e Madhe në Kroaci duke akuzuar Beogradin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Zagreb të Kroacisë, ku po mbahet Samiti i Kryeministrave të iniciativës së Europës Qendrore. Pas një takimi me homologun kroat, Andrej Plenković, Rama u pyet nga gazetarët për “Shqipërinë e madhe”. Kreu i

Lexo tërë artikullin
Iu ndërpre mandati pa dhënë motivin, ambasadorja Lama paralajmëron Thaçin

Iu ndërpre mandati pa dhënë motivin, ambasadorja Lama paralajmëron Thaçin

Pas ndërprerjes së mandatit nga posti i Ambasadores në Itali, ka reaguar Alma Lama. Në një postim të gjatë në rrjetet sociale, Lama është shprehur se ka heshtur lidhur me këtë rast, sepse ka vendosur që këtë vendim motivi i

Lexo tërë artikullin
Surroi: Interes strategjik i Kosovës që Serbia të jetë pjesë e Bashkimit Evropian

Surroi: Interes strategjik i Kosovës që Serbia të jetë pjesë e Bashkimit Evropian

Publicisti dhe shkrimtari, Veton Surroi ka thënë ka thënë se me Serbinë duhet të trajtojmë të kaluarën dhe të ndërtojmë të ardhmen së bashku. Surroi ka thënë se takimet me Haradinajn dhe Veselin do të vazhdojnë në kuadër të bashkëpunimit

Lexo tërë artikullin
Gazeta italiane: Tirana, destinacioni për të mos u humbur në festat e fundvitit

Gazeta italiane: Tirana, destinacioni për të mos u humbur në festat e fundvitit

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana është renditur si destinacioni më i mirë për turistët italianë për festat e fundvitit. Gazeta italiane “Corriere della Sera” e ka cilësuar Tiranën si një nga qytetet më të reja, me alternativa dhe kosto të ulët,

Lexo tërë artikullin
106-vjetori i FA, Xhaçka: Misione paqeruajtëse edhe në OKB

106-vjetori i FA, Xhaçka: Misione paqeruajtëse edhe në OKB

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka uruar ushtarakët shqiptarë për 106-vjetorin e krijimit të Forcave të Armatosura.  Nisjen e trupave për në Afganistan, ministrja Xhaçka e konsideroi koincidencë shumë të bukur duke e quajtur “kontingjenti i 106-vjetorit të krijimit të

Lexo tërë artikullin

Marketing politik