Deklaratat e Ramës në Kosovë, Lubonja: E fus në strehën e fundit të horrave!

Deklaratat e Ramës në Kosovë, Lubonja: E fus në strehën e fundit të horrave!

Fatos Lubonja komentoi sot takimin e përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës. Kërcënimin e Ramës ndaj Europës, Lubonja e quajti “strehë e fundit e horrave” për të dalë si nacionalist mbi gjithë këto probleme që i ka shkaktuar vendit.

Lexo tërë artikullin
Shqipëria e shpalli “non grata”, eurodepuetja nga Qipro: Greqia të bllokojë integrimin

Shqipëria e shpalli “non grata”, eurodepuetja nga Qipro: Greqia të bllokojë integrimin

Pak kohë pasi Shqipëria e shpalli “non grata” për deklaratat e saj nga Bularati, eurodeputetja qipriote Eleni Theocharous, paralajmëron kryeministrin Edi Rama se do të paguaj një çmim të rëndë. Në një interviste për mediat greke, ajo thekson se Athina

Lexo tërë artikullin
Peticion Arta Markut: Ndërprit punimet në Astir

Peticion Arta Markut: Ndërprit punimet në Astir

Gjykata e Tiranës vendosi sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për 18-vjeçarin Daniel Drobaj, i cili akuzohet se hodhi kapsollën në drejtim të efektives së “Shqiponjave”, Ina Nuka, e cila u lëndua në dorë dhe qafë në protestën e

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Vendimet e sotme me rëndësi për bashkimin e shqiptarëve në BE

Thaçi: Vendimet e sotme me rëndësi për bashkimin e shqiptarëve në BE

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se mbledhjet ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë, janë shumë të rëndësishme për bashkërendimin e prioriteteve dhe interesave strategjike të shteteve tona. Thaçi tha

Lexo tërë artikullin
Serbët kërcënojnë ministrin Shala: Do të therim si lepurin

Serbët kërcënojnë ministrin Shala: Do të therim si lepurin

Pak ditë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në 100 për qind, vijnë kërcënimet e para nga serbët e zemëruar. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka

Lexo tërë artikullin
Ambasada e SHBA-së kundërshton taksën e Kosovës ndaj Serbisë

Ambasada e SHBA-së kundërshton taksën e Kosovës ndaj Serbisë

Ushtruesja e Detyrës së Ambasadores së SHBA-ve, në Kosovë, Colleen Hyland, e ka cilësuar si të dëmshme vendosjen e taksës së Kosovës ndaj produkteve të Serbisë. Sipas saj, rritja e taksave ndaj Serbisë nënkupton rritje të tensioneve dhe rritje të

Lexo tërë artikullin
Haradinaj merr pjesë në festivalin folklorik kushtuar familjes Jashari

Haradinaj merr pjesë në festivalin folklorik kushtuar familjes Jashari

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në hapjen e festivalit folklorik “Rapsodia shqiptare”, në edicionin e XIV që u mbajt në Skënderaj. Haradinaj tha se ideja e këtij festivali kushtuar një heroi dhe ruajtja e traditës në vazhdimësi

Lexo tërë artikullin
Kosova i bashkohet Shqipërisë! Edi Rama deklaroi bashkimin- kjo është data

Kosova i bashkohet Shqipërisë! Edi Rama deklaroi bashkimin- kjo është data

Për herë të parë, kryeministri Edi Rama paraqiti idenë e një projekti kombëtar të bashkimit midis Shqipërisë dhe Kosovës. Gjatë fjalës së tij në takimin e dy qeverive në Pejë, Rama i bëri thirrje kryeministrit  kosovar Ramush Haradinaj për të

Lexo tërë artikullin
Politikat e Serbisë ndaj Kosovës, shpërthen Edi Rama

Politikat e Serbisë ndaj Kosovës, shpërthen Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërthyer sot me reagimet e tij në fjalimin e tij në fillimin e mbledhjes së qeverive shqiptare. Rama në fjalën e tij ka kërkuar që Bashkimi Europian të jetë më e drejtë në raport

Lexo tërë artikullin
Qytetarët i përgjigjen thirrjes së Veliajt, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi

Qytetarët i përgjigjen thirrjes së Veliajt, Tirana vishet me flamuj Kuq e Zi

Atmosfera festive ka nisur që të ndihet në kryeqytet. Apelit të Kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i janë përgjigjur me qindra familje në Tiranë. Thuajse çdo pallat apo shtëpi private ka filluar që të vishet me ngjyrat kombëtare

Lexo tërë artikullin

Marketing politik