Sobotka, ministrit Lleshajt: Luftë krimit të organizuar

Sobotka, ministrit Lleshajt: Luftë krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj priti Presidentin e Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Në qendër të takimit ishte thellimi i bashkëpunimit mes dy vendeve, me fokus të veçantë përmbushjen e kushteve prej Shqipërisë në rrugëtimin drejt BE-së. Ministri i

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet, Kryemadhi kërkon votat e të pakënaqurve të PS

Zgjedhjet, Kryemadhi kërkon votat e të pakënaqurve të PS

Lëvizja Socialiste për Integrim ka filluar që tani përgatitjet për zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm. Në një takim me strukturat e partisë në Tiranë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kërkoi nga anëtarët që të vijojnë punën dhe të shkojnë

Lexo tërë artikullin
Ambasadorja gjermane thirrje opozitës: Hyni në kuvend dhe punoni për qytetarët

Ambasadorja gjermane thirrje opozitës: Hyni në kuvend dhe punoni për qytetarët

Ambasadorja gjermane në Tiranë, Sussane Schütz përsërit apelin që opozita shqiptare të kthehet në parlament. “Ne jemi të mendimit që në demokraci nevojitet një opozitë por edhe për këtë opozitë vendi është në parlament dhe unë i bëj apel opozitës që të kthehet përsëri në parlament sepse ka

Lexo tërë artikullin
UNMIK tërheq vërejtjen kundër eskalimit të tensioneve

UNMIK tërheq vërejtjen kundër eskalimit të tensioneve

Shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin lidhur me dorëheqjet e shpallura nga kryetarët e katër komunave veriore. Sa iu përket tarifave ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnja, Tanin ritheksoi se “veprimet e tilla paraqesin shkelje të qartë të

Lexo tërë artikullin
Haradinaj: Për çdo shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu është hero

Haradinaj: Për çdo shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu është hero

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në zbulimin e pikturës së restauruar me figurën e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, që u bë në Katedralen e Zonjës Ndihmëtare në Komunën e Prizrenit.

Lexo tërë artikullin
KDI kërkon seancë të jashtëzakonshme për zhvillimet në veri

KDI kërkon seancë të jashtëzakonshme për zhvillimet në veri

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), pas protestave dhe dorëheqjeve të kryetarëve të komunave me shumicë serbe në veri, kërkon mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, në mënyrë që të ketë një qasje të koordinuar konsensuale të

Lexo tërë artikullin
Edi Rama nga Franca: Shqiptarët në Maqedoni nuk janë minoritet, ja sa për qind janë | VIDEO

Edi Rama nga Franca: Shqiptarët në Maqedoni nuk janë minoritet, ja sa për qind janë | VIDEO

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dërgoi porosi nga Franca se shqiptarët në Maqedoni duhet ti gëzojnë të drejtat e barabarta. Ai në një intervistë për France 24 i pyetur nëse po punon për Shqipëri të madhe tha se shqiptarët e

Lexo tërë artikullin
Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje bashkëpunimi në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Uran Ismaili dhe, ministrja e Shëndetësisë së Republikës së Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, kanë nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi në fushën e shëndetësisë, e cila do të përmirësojë kushtet e shëndetit të të dy vendeve.

Lexo tërë artikullin
Deklaratat e Ramës në Kosovë, Lubonja: E fus në strehën e fundit të horrave!

Deklaratat e Ramës në Kosovë, Lubonja: E fus në strehën e fundit të horrave!

Fatos Lubonja komentoi sot takimin e përbashkët mes qeverive të Shqipërisë e Kosovës. Kërcënimin e Ramës ndaj Europës, Lubonja e quajti “strehë e fundit e horrave” për të dalë si nacionalist mbi gjithë këto probleme që i ka shkaktuar vendit.

Lexo tërë artikullin
Shqipëria e shpalli “non grata”, eurodepuetja nga Qipro: Greqia të bllokojë integrimin

Shqipëria e shpalli “non grata”, eurodepuetja nga Qipro: Greqia të bllokojë integrimin

Pak kohë pasi Shqipëria e shpalli “non grata” për deklaratat e saj nga Bularati, eurodeputetja qipriote Eleni Theocharous, paralajmëron kryeministrin Edi Rama se do të paguaj një çmim të rëndë. Në një interviste për mediat greke, ajo thekson se Athina

Lexo tërë artikullin