Kosovë, katër raste të reja dhe 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë, katër raste të reja dhe 19 të shëruar nga COVID-19

Të enjten në Kosovë janë shëruar edhe 19 pacientë nga sëmundja COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Kështu ka njoftuar Instituti i Shëndetësisë Publike, sipas të cilit janë konfirmuar edhe katër raste të reja me koronavirusin e ri. “Rastet

Lexo tërë artikullin
Ruçi priti ambasadoren Kim: Suksesi i reformave, jetik për ecjen përpara

Ruçi priti ambasadoren Kim: Suksesi i reformave, jetik për ecjen përpara

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot me kërkesën e saj, ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Ruçi tha se gjatë takimit u diskutua mbi ecurinë e Reformës Zgjedhore, të Reformës në Drejtësi dhe të

Lexo tërë artikullin
Osmani: Zëri i viktimave të luftës do të dëgjohet fuqishëm

Osmani: Zëri i viktimave të luftës do të dëgjohet fuqishëm

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim drejtorin ekzekutiv të Fondit për të Drejtën Humanitare në Kosovë, Bekim Blakaj. Osmani ka thënë se do të bëj gjithçka që të dëgjohet sa më shumë zëri i viktimave të

Lexo tërë artikullin
26 raste të reja në Tiranë, asnjë i infektuar i ri në zonat e tjera

26 raste të reja në Tiranë, asnjë i infektuar i ri në zonat e tjera

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe janë konfirmuar 26 raste pozitive, të gjitha në Tiranë, duke e çuar në 1076 numrin e të prekurve. Dr. Rovena Daja nga Instituti

Lexo tërë artikullin
Akuzave e Thaçit për dhomën e përgjimeve, Kurti: Janë gënjeshtra!

Akuzave e Thaçit për dhomën e përgjimeve, Kurti: Janë gënjeshtra!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, akuzat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për hyrje në dhomën e përgjimeve së bashku me zëvendëskryeministrin Haki Abazi dhe ushtruesin e detyrës së ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla i ka quajtur gënjeshtra

Lexo tërë artikullin
Kosovë, test-protesta e dytë e mbështetësve të VV-së

Kosovë, test-protesta e dytë e mbështetësve të VV-së

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skenderbeu” në Prishtina janë mbledhur për test-protestën e dytë. Qindra persona i janë përgjigjur kësaj thirrje e të cilët po kërkojnë zgjedhje të reja. Në këtë lloj proteste është shpalosur edhe një pankartë gjigande

Lexo tërë artikullin
Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — u testuan 267 mostra

Vetëm 1 rast i ri me koronavirus në Kosovë — u testuan 267 mostra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar edhe 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1.048. Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka

Lexo tërë artikullin
“Virusi nuk ka ikur”/ Shfaqje në funksion të një partie të re me turma rrugëve pa asnjë masë edhe përtej të tretave të Teatrit

“Virusi nuk ka ikur”/ Shfaqje në funksion të një partie të re me turma rrugëve pa asnjë masë edhe përtej të tretave të Teatrit

Kryeministri Edi Rama tha sot se “sjella individuale e secilit, e përsëris dhe do vazhdoj ta përsëris, nuk duhet të jetë si më parë, sepse pastaj një vale e re infeksioni, ndoshta edhe më agresive se e mëparshmja, nuk do

Lexo tërë artikullin
Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thaçi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ka ndonjë opinion për vendimin e mundshëm

Lexo tërë artikullin
Opozita kerkon interpelancë urgjente: Pse u shemb Teatri Kombetar

Opozita kerkon interpelancë urgjente: Pse u shemb Teatri Kombetar

Deputetët e opozitës parlamentare kanë dorëzuar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, për shembjen e Teatrit Kombëtar. Interpelanca është iniciuar nga deputetët Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni. Bashkengjitur me këtë shkresë, është paraqitur dhe dhe argumentimi

Lexo tërë artikullin