Kushtet për në BE? Shteti ligjor, korrupsioni, fqinjët…

Kushtet për në BE? Shteti ligjor, korrupsioni, fqinjët…

Secili prej 6 vendeve të Ballkanit do ta ketë të pamundur integrimin në BE, nëse nuk ka forcuar shtetin ligjor dhe nuk ka zgjidhur njëherë e mirë problemet me fqinjët. Në atë që BE-ja e quan si një perspektivë të

Lexo tërë artikullin
Plas në maxhorancë, Braçe akuzon rëndë qeverinë

Plas në maxhorancë, Braçe akuzon rëndë qeverinë

Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, Braçe ka kundërshtuar ashpër vendimin e fundit të qeverisë, për dhënien e lejes për ndërtimin e dy hidrocentrale në lumin

Lexo tërë artikullin
FFNSH dhe RENEA rrethojnë Elbasanin, shkatërrohet grupi i rrezikshëm kriminal

FFNSH dhe RENEA rrethojnë Elbasanin, shkatërrohet grupi i rrezikshëm kriminal

Forca të shumta të FNSH dhe të RENEA kanë qenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Siç bëhet e ditur, ata pas një operacioni që ka zgjatur për më shumë se tre orë kanë bërë e mundur shkatërrimin

Lexo tërë artikullin
Fleckenstein: Të hapen negociatat me Shqipërinë, ka bërë progres!

Fleckenstein: Të hapen negociatat me Shqipërinë, ka bërë progres!

Parlamenti Europian ka diskutuar për strategjinë e re të Komisionit Europian, për vendet e Ballkanit. Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, ka kërkuar hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë këtë vit. Parlamenti Europian ka diskutuar në seancë plenare stretagjinë e

Lexo tërë artikullin
Plas sherri. “Të shkojë të pyesë gruan për çështjen çame”, Idrizi lë studion

Plas sherri. “Të shkojë të pyesë gruan për çështjen çame”, Idrizi lë studion

E ka quajtur provokim qëndrimin e publicistit Orfea Beci, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi dhe është larguar nga emisioni “Studio e hapur” në News24. Nga studio e Gjirokastrës publicisti Orfea Beci mori fjalën menjëherë pas deklaratave të Shpëtim Idrizit, por

Lexo tërë artikullin
Lushaku: Kosova do të humb shumë nëse nuk njihet nga Serbia

Lushaku: Kosova do të humb shumë nëse nuk njihet nga Serbia

Njohësja e politikës ndërkombëtare dhe profesoresha universitare, Jehona Lushaku, ka thënë se Kosovës nuk i konvenon mosnjohja nga Serbia, njofton Klan Kosova. “Serbia do të duhej të negocionte dhe Kosova të jepte maksimumin sepse kështu përfundojnë konfliktet”. “Rruga më me

Lexo tërë artikullin
Idrizi flet për negociatat: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne

Idrizi flet për negociatat: Janë zgjidhur vetëm problemet e Greqisë me ne

Studio e hapur” sjell në ekranin e News24 sonte një nga çështjet e nxehta të momentit, ajo e bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greqisë, marrëveshjen e detit, çështjen çame etj. Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në këtë emision tha

Lexo tërë artikullin
Moisiu: Politikanët tanë si në diktaturë, i duan të gjitha

Moisiu: Politikanët tanë si në diktaturë, i duan të gjitha

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu tha për Ora News se politika është përgjegjëse për situatën ku ndodhet Shqipëria. Ai tha se politikanët tanë  duan që ti kenë të gjitha pushtetet për vetë, njësoj si në kohën e diktaturës. Moisiu:  Ngela

Lexo tërë artikullin
Pas deklaratës së Vlahutin, Vasili: Kush ju pengon të flisni për asgjësimin e ONM?

Pas deklaratës së Vlahutin, Vasili: Kush ju pengon të flisni për asgjësimin e ONM?

“Kush dhe çfarë po e pengon zj.Vlahutin të flasë për asgjësimin e ONM?”. Me këto fjalë, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka nisur komentimin e deklaratës së ambasadores së Bashkimit Europian në Tiranë pas publikimit të strategjisë

Lexo tërë artikullin
Vlahutin i dorëzon Metës Strategjinë e KE-së

Vlahutin i dorëzon Metës Strategjinë e KE-së

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti në takim ambasadoren e delegacionit të BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin. Ambasadorja Vlahutin i dorëzoi presidentit Meta Strategjinë e re të Komisionit Evropian si dhe Planin e Veprimit në mbështetje të transformimit të Ballkanit

Lexo tërë artikullin