Marrëveshja Xhafaj- Marku: A do ta sulmojë PD- LSI edhe Bujar Nishanin?

Marrëveshja Xhafaj- Marku: A do ta sulmojë PD- LSI edhe Bujar Nishanin?

Pa kaluar 24 orë nga nënshkrimi i marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet kryeprokurores Marku dhe ministrit të brendshëm Fatmir Xhafa nuk kanë munguar akuzat e politikës se kjo marrëveshje është e jashtëligjshme apo prokurorët kapen nga qeveria pasi ajo do ti

Lexo tërë artikullin
Ish –Ministri kundër Edi Ramës: Boll me këto historitë me 100, do kenë fatin e 100 ditëve të Napoleonit

Ish –Ministri kundër Edi Ramës: Boll me këto historitë me 100, do kenë fatin e 100 ditëve të Napoleonit

Ish-Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar përmes një statusi në Fb, ndaj projektit të qeverisë për financimin e infrastrukturës në 100 fshatra. Duke lënë të kuptojë, që e gjithë kjo i ngjason në një farë mënyre komunizmit, që i

Lexo tërë artikullin
A ka rrezik për përmbytje?! Çfarë pritet të ndodhë nesër në Shqipëri

A ka rrezik për përmbytje?! Çfarë pritet të ndodhë nesër në Shqipëri

Shefi i Emergjencave, Shemsi Prenci thotë se në mesnatë do të ulet intensiteti i shiut, ndërsa do të fillojë dëbora në zonat malore në Shqipëri. Shemsi Prenci në një intervistë për Report Tv është shprehur se nuk rrezikohet që të

Lexo tërë artikullin
Berisha: Drejtorit të Policisë, Ardi Veliut i vodhën 550 mijë euro në shtëpi

Berisha: Drejtorit të Policisë, Ardi Veliut i vodhën 550 mijë euro në shtëpi

Në nga kandidatët për Drejtor të Përgjithshëm të Policisë, aktualisht drejtor i Policisë Tiranë Ardi Daliu, është piketuar nga Berisha mbrëmjen e sotme , si njeriu që i kanë vjedhur 550 mijë euro në stëpi. Mesazhi i publikuar ne facebook

Lexo tërë artikullin
Bushati për televizionin grek: Nxisim Greqinë të njohë Kosovën si shtet

Bushati për televizionin grek: Nxisim Greqinë të njohë Kosovën si shtet

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Ditmir Bushati foli ekskluzivisht për televizionin grek Antena tv pas përfundimit të takimit në Korçë. Bushati foli për marrëdhëniet e Shqipërisë me Greqinë dhe Turqinë, por edhe për pavarësinë e Kosovës

Lexo tërë artikullin
Kurti e Konjufca takojnë zyrtarët e BE-së

Kurti e Konjufca takojnë zyrtarët e BE-së

Temë diskutimi, në takimin mes dy zyrtarëve të Vetëvendosje dhe atyre europianë, ka qenë kontrata e qeverisë me kompaninë Contour Global për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me shefin e grupit

Lexo tërë artikullin
Vërejtjet e Edi Ramës për Liderët e Kosovës

Vërejtjet e Edi Ramës për Liderët e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha mbrëmë se është thellësisht i shqetësuar për Kosovën. Kryeministri Rama tha se Kosova duhet ta kalojë sa më parë demarkacionin me Malin e Zi. Ai kritikoi edhe nismën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale ndërsa

Lexo tërë artikullin
Haradinaj pagën më të ulët se të këshilltarëve të Veselit

Haradinaj pagën më të ulët se të këshilltarëve të Veselit

Paga mujore e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj është më e ulët se paga e këshilltarëve të kryeparlamentarit, Kadri Veseli. Derisa kryeministri ka pagën neto 1 347 euro, këshilltarja e Kadri Veselit, Arbana Xharra- Lokaj, paguhet 1 512

Lexo tërë artikullin
Hoxha: Do të gjejmë konsensus për ta miratuar shpejt demarkacionin

Hoxha: Do të gjejmë konsensus për ta miratuar shpejt demarkacionin

Java e ardhshme mund të jetë vendimtare për Kosovën, nëse do të arrijë të zë afatin e fundit për t’u përfshirë në agjendën evropiane, duke ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, si kriteri i fundit i

Lexo tërë artikullin
Vuçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis me Kosovën

Vuçiq thotë se Serbia është e gatshme për kompromis me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se nuk do ta “fusë kokën në rërë siç kanë bërë tjerët” kur është fjala për Kosovën, raportojnë mediat serbe. Ai ka shtuar se është i gatshëm për kompromis, por ka porositur se

Lexo tërë artikullin