Instagram largon butonin IGTV, konsideron se nuk po përdoret aq shumë

Instagram largon butonin IGTV, konsideron se nuk po përdoret aq shumë

Para dy vitesh Instagram e lansoi platformën për shpërndarjen e videove IGTV, ndërsa tani që nuk është bërë as një muaj i këtij viti, ka vendosur ta largojë butonin nga hapësira ku ndodhet për momentin. Sipas TechCrunch, butoni i këtij

Lexo tërë artikullin
Motorola tregon datën kur do të fillojë shitjen e telefonit të palosshëm

Motorola tregon datën kur do të fillojë shitjen e telefonit të palosshëm

Ka ardhur koha që të kthehemi në kohë dhe të përdorim gjërat që ishin dikur, por me teknologji të lartë, në mesin e të cilave janë edhe telefonat e palosshëm. Mbase, brenda një kohe, dikush edhe mund të thotë, se

Lexo tërë artikullin
A mund të jetë ky mikrokompjuteri më i lirë në botë?

A mund të jetë ky mikrokompjuteri më i lirë në botë?

Distributori online Ali Express ka filluar shitjet e minikompjuterit Mecool M8S Plus, një kompjuter Android i cili kushton 14.96 dollarë dhe postë falas nga Kina. Ky është një çmim marramendës, edhe më i lirë sesa një Raspberry Pi. Ndryshe nga

Lexo tërë artikullin
Japonia përgatitet për fillimin e rrjetit 6G

Japonia përgatitet për fillimin e rrjetit 6G

Qeveria japoneze ka vendosur të fillojë përgatitjet për futjen e një rrjeti të gjeneratës së gjashtë (6G) të lëvizshme, me qëllimin për të filluar këtë rrjet ultra të shpejtë në vitin 2030. Për këtë qëllim, është krijuar një këshill ekspertësh

Lexo tërë artikullin
Google i shtohet klubit të kompanive që vlejnë triliona dollarë

Google i shtohet klubit të kompanive që vlejnë triliona dollarë

Kompania kryesore e gjigantit të kërkimeve në internet Google, Alphabet arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarë në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që arrin një nivel

Lexo tërë artikullin
Facebook braktis planet e shfaqjes së reklamave në WhatsApp

Facebook braktis planet e shfaqjes së reklamave në WhatsApp

WhatsApp kishte një model të biznesit të përzier në fillim. Kompania fillimisht u kishte ngarkuar përdoruesve një tarifë abonimi vjetor, por ata më vonë e larguan atë, dhe që nga ajo kohë, aplikacioni ka qenë pa pagesë për t’u përdorur.

Lexo tërë artikullin
Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi ekzekutiv i kompanisë Google, Sundar Pichai ka bërë thirrje të hënën për një qasje më të balancuar në rregulloret e inteligjencës artificiale, duke i thënë audiencës evropiane se teknologjia ka përfitime por edhe “pasoja negative”. Komentet e tij vijnë

Lexo tërë artikullin
Kjo është e veçanta që do ta ketë Iphone 12

Kjo është e veçanta që do ta ketë Iphone 12

Iphone 12 do të jetë shumë i veçantë. Seria e 12 e telefonëve të prodhuar nga Apple do ta ketë një veçanti. Kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, duke u instaluar nën të. Megjithatë këto për momentin

Lexo tërë artikullin
Huawei shiti 240 milionë telefona në 2019

Huawei shiti 240 milionë telefona në 2019

Kryetari i kompanisë, Xu Zhijun zbuloi se HUAWEI ka arritur që të shesë 240 milionë telefona inteligjentë në vitin 2019. Kjo është rritje nga 220 milion një vit më parë. Me gjendjen aktuale, kjo rritje është e lavdërueshme. Ajo që

Lexo tërë artikullin
A mund t’i dalloni ikonat origjinale nga ato të rremet?

A mund t’i dalloni ikonat origjinale nga ato të rremet?

Pothuajse të gjithë ne jemi fajtor që kalojmë shumë kohë duke shikuar në telefona – por sa vërtetë i kushtojmë rëndësi ikonave në ekrane? Një kuiz i ri i bërë nga e2save Mobiles, ka sfiduar adhuruesit e flaktë të telefonave

Lexo tërë artikullin

REKLAMA