Ky është smartfoni me kamerën më të mirë deri më tani

Ky është smartfoni me kamerën më të mirë deri më tani

Smartfonët e kompanisë Google, të modelit Pixel, njihen për kualitetin e lartë të kamerës që posedojnë, derisa as Pixel 3 nuk bën ndonjë përjashtim. Makina e kërkimit, tashmë në prodhim edhe të telefonave, ka shpërndarë një ton tiparesh të reja

Lexo tërë artikullin
Ekranet e lakueshme – fantashkenca që po bëhet realitet

Ekranet e lakueshme – fantashkenca që po bëhet realitet

Pas shumë vitesh me modele prototip, ekranet e lakueshme do të fillojnë të bëhen pjesë e jetës së përditshme, duke hapur perspektiva të reja për sektorin e kësaj teknologjie, në veçanti në industrinë e smartfonëve, që mezi presin të revolucionarizojnë

Lexo tërë artikullin
Intel prezantoi procesorët 10nm Ice Lake

Intel prezantoi procesorët 10nm Ice Lake

Në CES 2019 Intel prezantoi arkitekturën e re të procesorëve Ice Lake të cilët do të bazohen në gjeneratën e kaluar 10 nanometër Sunny Cove. Kompania jo vetëm që prezantoi procesorët por tregoi një laptop me një procesor Ice Lake

Lexo tërë artikullin
Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë

Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë

Gjenerata e ardhshme e iPhoneve duket se ka tre kamera prapa saj. Një rrjedhje e re do të tregojë pjesën e prapme të brezit të ardhshëm të iPhone. Ndërsa duket se pjesa tjetër nuk ka ndryshuar shumë, dukshëm shihet se

Lexo tërë artikullin
Samsung sjell laptopin e ri të lojërave, Notebook Odyssey

Samsung sjell laptopin e ri të lojërave, Notebook Odyssey

Pothuajse çdo krijues i kompjuterit ka provuar fatin e tyre në laptopët e lojrave, por ajo që është e habitshme për Samsung është se kurrë nuk ia ka qëlluar. Kjo mund të ndryshojë me Odisenë e fundit në serinë Notebook,

Lexo tërë artikullin
Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë

Ndryshimi i Facebook Messenger që do t’i gëzojë të gjithë

Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin Messenger, duke e bërë atë platformën më të fundit të mediave sociale ndjekëse të trendit, pasi Twitter dhe Reddit njoftuan versionet e tyre më herët. U zbulua për

Lexo tërë artikullin
Galaxy S10 duket mahnitshëm në konceptet e reja

Galaxy S10 duket mahnitshëm në konceptet e reja

Seria e Galaxy S10 do të shfaqë një dizajn krejtësisht të ri që është pothuajse i gjithi ekran në anën e përparme. Kornizat lart dhe poshtë ekranit të mrekullueshëm Super AMOLED të Samsung janë reduktuar në mënyrë dramatike, dhe vrima

Lexo tërë artikullin
Sony Xperia XZ4 mund Galaxy S10 të Samsung, në testin e fuqisë

Sony Xperia XZ4 mund Galaxy S10 të Samsung, në testin e fuqisë

Sony pritet të lansoj Xperia XZ4 këtë vit në MWC 2019 dhe duket sikur mund të shokojë botën duke ofruar nivele të reja të fuqisë që tejkaluan edhe Samsung Galaxy S10. Sipas një vlerësimi të ri në AnTuTu, Xperia XZ4

Lexo tërë artikullin
D-Link prezanton routerin e parë 5G për shtëpitë

D-Link prezanton routerin e parë 5G për shtëpitë

DWR-2010 do të ketë internet deri në 40 herë më të shpejtë sesa shpejtësia mesatare e SHBA prej 70Mbps thotë D-Link. CES 2019 ende zyrtarisht nuk ka hapur dyert por është e qartë se 5G-ja do të jetë hapësire e madhe

Lexo tërë artikullin
Dizajnet e shfaqura tregojnë telefonin e ardhshëm, Huawei P30

Dizajnet e shfaqura tregojnë telefonin e ardhshëm, Huawei P30

Falë @OnLeaks, ne tani kemi vështrimin e parë në atë që duket si seria e ardhshme P30 e Huawei. Dizajnet 3D të zbuluara nga lajmëruesi, së bashku me një video shoqëruese, tregojnë se telefonat do të mbajnë një konfigurim të

Lexo tërë artikullin