Telefoni i palosshëm i Apple mund të ketë ekrane në të dy anët

Telefoni i palosshëm i Apple mund të ketë ekrane në të dy anët

Shumë prodhues të telefonave po punojnë në telefonat e palosshëm për 2019, por duket sikur Apple është duke e quar idenë në një hap shumë të ndryshëm me iPhone-in e ri që do të shfaqë një ekran para dhe mbrapa.

Lexo tërë artikullin
Whatsapp edhe një modifikim për fundvit, për ata që e përdorin në PC

Whatsapp edhe një modifikim për fundvit, për ata që e përdorin në PC

Përdoruesit e WhatsApp që preferojnë të përdorin platformën në PC gjithashtu do të jenë në gjendje të shikojnë video direkt brenda aplikacionit, në vend që të kontrollojnë për një aplikacion apo faqe të palës së tretë. Të gjithë përdoruesit e

Lexo tërë artikullin
iOS 12.1.2 lë shumë përdorues pa sinjal celulari

iOS 12.1.2 lë shumë përdorues pa sinjal celulari

Menjëherë pas debutimit të iOS 12.1.2 përdoruesit filluan të raportonin probleme me sinjalin celular. Edhe pse problemi nuk është aq i përhapur në masë, në rrjetin social Twitter kanë shpërthyer ankesat. Përditësimi duhej të adresonte dy probleme në iPhone XR,

Lexo tërë artikullin
Në shitje faqja e famshme e hostimit, One.Com

Në shitje faqja e famshme e hostimit, One.Com

Faqja e famshme në botë për blerjen e domenëve, One.Com është në shitje. Kompania e cila është blerë para dy vitesh për 668 milionë dollarë është ofruar në shitje për një çmim me marrëveshje. One.com ka 1.5 milion konsumatorë kryesisht

Lexo tërë artikullin
Statistikat e shitjes së telefonëve në mes të Samsung e Huawei

Statistikat e shitjes së telefonëve në mes të Samsung e Huawei

Huawei zyrtarisht publikoi shifrat e shitjeve të smartfonëve përgjatë gjithë vitit dhe ato rezultuan impresionuese. Kompania Kineze shiti 200 milion telefonë gjatë 2018-ës. Statistika është shumë më e madhe sesa 153 milion njësitë e shitura vitin e kaluar. Këtu përfshihen

Lexo tërë artikullin
Zyrtarizohet Honor V20 me kamerë 48MP

Zyrtarizohet Honor V20 me kamerë 48MP

Pas spekulimeve të shumta, në fillim të dhjetorit, Honor V20 u prezantua zyrtarisht në Kinë. Njoftimi global i telefonit View 20, është caktuar për 22 janar në Paris. Telefoni vjen me një aparat fotografik, një sensor 48MP Sony IMX586 në

Lexo tërë artikullin
Galaxy S10 me një mundësi të re për fotografët

Galaxy S10 me një mundësi të re për fotografët

Samsung po përgatit një të opsion të ngjashëm me “Night Sight” në Google që do t’ju lejojë të bëni foto fantastike në kushte të lehta. Galaxy S10 do të ketë një nivel të veçantë në ekran ku do të vendosen

Lexo tërë artikullin
Kjo është risia që do të sjellë Samsung në serinë Galaxy A10

Kjo është risia që do të sjellë Samsung në serinë Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 pritet të vijë me procesorin Snapdragon 845 të Qualcomm. Telefoni i ri Galaxy A mund të lansohet para Samsung Galaxy S10 dhe smartfonit të palosshëm. Samsung thuhet se po punon në një smartfon të ri. I quajtur

Lexo tërë artikullin
Apple shpallet brendi më i vlefshëm në botë për 2018

Apple shpallet brendi më i vlefshëm në botë për 2018

Në vitin 2018, marka më e vlefshme në botë është Apple, vlera e së cilës kap shifrën 214.4 miliardë dollarë, ose 16 për qind më shumë se një vit më parë, sipas listës tradicionale të rangut të botuar çdo vit

Lexo tërë artikullin
10 aplikacionet më të mira për smartfonët Android

10 aplikacionet më të mira për smartfonët Android

Në momentin që merni një telefon të ri me sistem operativ Android, hyni në të, do të shtypni njëqind fjalëkalime, do shkarkoni të gjitha aplikacionet e mëdha sociale dhe do  sinkronizoni të gjitha gjërat që kanë nevojë për sinkronizim. Tani

Lexo tërë artikullin