Aplikacionet Android më të shkarkuar në muajin Gusht

Aplikacionet Android më të shkarkuar në muajin Gusht

10 aplikacionet Android më të shkarkuar apër muajin Gusht kishin një statistikë të kombinuar prej 360 milion shkarkimesh. Sipas Priori Data në krye të listës ishte WhatsApp me 72 milion. Në të vërtetë aplikacionet e zhvilluara nga Facebook zënë gjashtë

Lexo tërë artikullin
Detaje të reja për iPhonin e ri

Detaje të reja për iPhonin e ri

Tashmë edhe zyrtarisht Apple. ka njoftuar se në shtator do të zbuloi iPhonin e ri. Ka pasur shumë thashëtheme se si mund të duket ky model, por burime të afërta të kompanisë kanë njoftuar disa më të sakta. Ky iPhone

Lexo tërë artikullin
Njerëzit po largohen nga Facebook thotë Pew Research

Njerëzit po largohen nga Facebook thotë Pew Research

Mesa duket problemet e fundit të Facebook kanë ndikuar në mënyrën sesi njerëzit po përdorin rrjetin social. Sipas një raporti të Pew Research Center skandalet që përfshinë Facebook kanë bërë që shumë përdorues të konsiderojnë largimin prej tij. Raporti ka

Lexo tërë artikullin
Bie besimi tek Facebook, një në katër amerikan , fshin aplikacionin

Bie besimi tek Facebook, një në katër amerikan , fshin aplikacionin

Një në katër amerikan ka fshirë aplikacionin e Facebook nga smartfonët e tyre. 54 % kanë deklaruar se kanë modifikuar vendosjet mbi privacinë 12 muaj para sondazhit dhe 42% deklarojnë se po bëjnë pak pushim për disa javë. Ky është

Lexo tërë artikullin
Google Chrome merr dizajn të ri

Google Chrome merr dizajn të ri

Google Chrome konsiderohet gjerësisht si shfletuesi më i popullarizuar në botë. Shërbimi u jep përdoruesve një shumëllojshmëri funksionalitetesh falë shtrirjes së gjerë të mjeteve shtesë dhe metodës së mençur të ruajtjes së informacionit vital, siç janë fjalëkalimet. Dhe tani Google

Lexo tërë artikullin
Samsung 8K QLED TV del në shitje në tetor

Samsung 8K QLED TV del në shitje në tetor

Keni dëgjuar për televizorët 8K për vite me rradhë, por edhe nëse keni pasur dëshirë për të blerë një – duke pasur parasysh se përmbajtja 8K është tepër e vështirë për t’u gjetur – ndoshta nuk keni qenë në gjendje

Lexo tërë artikullin
Amazon me vlerë më shumë se një trilion dollarë për herë të parë

Amazon me vlerë më shumë se një trilion dollarë për herë të parë

Pas Apple, edhe Amazon të martën në mbrëmje ka arritur një vlerësim të tregut të aksioneve të mbi një trilion dollarë amerikanë. Sipas kompanisë së internetit Apple , shitësi online Amazon ka arritur një vlerë tregu prej një trilion dollarë.

Lexo tërë artikullin
Telefoni i parë fleksibil i Samsung vjen këtë vit

Telefoni i parë fleksibil i Samsung vjen këtë vit

Pas raportimeve se Huawei është duke punuar në telefonin e tij të parë fleksibil, kompania jugkoreane Samsung tash ka arsye të plotë për të përshpejtuar prodhimin e modelit të vet fleksibil. Zyrtarë të Samsungut konfirmuan se kompania këtë vit do

Lexo tërë artikullin
Amazon ndjek Apple, kompania e dytë “një trilion dollarëshe”

Amazon ndjek Apple, kompania e dytë “një trilion dollarëshe”

Amazon është bërë kompania e dytë më e vlefshme sipas “Wall Street”, duke kaluar vlerën e një trilion dollarëve, vetëm pak javë pasi këtë rekord e arriti për herë të parë në histori kompania Apple. Të martën, një rritje e

Lexo tërë artikullin
Bien aksionet e Facebook dhe Twitter para dëshmisë në Senat

Bien aksionet e Facebook dhe Twitter para dëshmisë në Senat

Aksionet në tregjet evropiane janë tani në rënie dhe një situatë e ngjashme është dhe në Wall Street për shkak të humbjes së kompanive të teknologjisë. Indeksi CAC 40 pasdite ra 1.3 për qind, DAX i Gjermanisë me 1.2 për

Lexo tërë artikullin