Google Pixel 3XL shfaqet plotësisht, një ditë para lansimit

Google Pixel 3XL shfaqet plotësisht, një ditë para lansimit

Tani jemi një ditë larg njoftimit të 9 tetorit të telefonave Google Pixel 3 dhe Google Pixel 3 XL, por dikush duket se ka blerë tashmë modelin XL, duke treguar telefonin në mënyrë të plotë, si dhe duke theksuar shumicën

Lexo tërë artikullin
OnePlus 6T arrin në fund të tetorit

OnePlus 6T arrin në fund të tetorit

OnePlus ka njoftuar se telefoni më i ri 6T do të lansohet zyrtarisht më 30 tetor në Nju Jork. Pajisja do të ketë sensor për gishtërinj poshtë ekranit dhe bateri me kapacitet 10 për qind më të madhe se paraardhësi i tij.

Lexo tërë artikullin
Telefoni fleksibil nga Samsung mund të mos vijë këtë vit

Telefoni fleksibil nga Samsung mund të mos vijë këtë vit

Samsung Galaxy F, ndryshe i njohur si Galaxy X, ishte njoftuar për një datë të lansimit në këtë vit nga CEO i kompanisë dhe tani kjo datë është shtyrë. Telefoni i parë fleksibil i Samsung u përmend nga CEO i

Lexo tërë artikullin
Civilization 6 debuton për iPhone

Civilization 6 debuton për iPhone

Civilization VI debutoi ditën e sotme në një surprizë për mbarë përdoruesit e iPhone. Loja epike strategjike është portuar në disa platforma që nga debutimi në 2016-ën ku mund të përmendim iPad por edhe Nintendo Switch. Tashmë loja është përshtatur

Lexo tërë artikullin
Facebook akuzohet për “mundësimin” e trafikimit njerëzor

Facebook akuzohet për “mundësimin” e trafikimit njerëzor

Facebook ju lejon të bëni shumë gjëra, të takoni miqtë tuaj të vjetër, të ndiqni markat për të marrë njoftime, të blini dhe të shisni sende të reja ose të përdorura. Megjithatë një grua në Teksas ka ngritur kohët e

Lexo tërë artikullin
Facebook mbyll llogarinë e ekstremit të djathtë austriak

Facebook mbyll llogarinë e ekstremit të djathtë austriak

Facebook mbylli llogarinë e portalit të lajmeve të ekstremit të djathtë Unzensuriert.at (Pacensurë), që bën publikime në Austri, sipas shtypit vendas. Në një deklaratë nga faqja e internetit Unzensuriert.at thuhet se ende është e paqartë arsyeja e mbylljes së faqes

Lexo tërë artikullin
Galaxy Note 9 lë mbrapa edhe iPhonet e rinj

Galaxy Note 9 lë mbrapa edhe iPhonet e rinj

Gjenerata e re e telefonave të Apple-it, iPhone XS dhe XS Max është më e mirë në çdo aspekt në krahasim me gjeneratën e shkuar, iPhone X, megjithatë mbetet prapa telefonit të Samsungut, Galaxy Note 9. Ky është konkludimi që

Lexo tërë artikullin
Shitjet e javës së parë të iPhone XS, më të mira se të iPhone X

Shitjet e javës së parë të iPhone XS, më të mira se të iPhone X

Zakonisht kurdoherë që Apple prezanton një dizajn të ri të iPhone, klientët menjëherë blejnë një model të ri dhe shohim rritjen e shitjeve. Megjithatë, vitin e kaluar me iPhone X, edhepse telefoni nuk pa rënie, nuk ishte pikërisht suksesi i

Lexo tërë artikullin
Samsung zbulon televizorin gjigant, i cili kushton 15 mijë dollarë

Samsung zbulon televizorin gjigant, i cili kushton 15 mijë dollarë

Samsung kishte njoftuar në gusht se është duke punuar për të sjellur një televizor gjigant. Këtë edhe e ka bërë me modelin QLED 8K me dimension 85 inç. Ky televizor do të dal në shitje me datë 28 tetor me

Lexo tërë artikullin
Tani duhet të prisni 30 ditë për të fshirë llogarinë në Facebook

Tani duhet të prisni 30 ditë për të fshirë llogarinë në Facebook

Facebook vendosi të shtyjë afatin e fshirjes së llogarive të rrjetit social nga 14 ditë në 30 ditë. Tashmë kur kërkoni fshirjen e një llogarie në Facebook keni shansin të ndërroni mendje për një muaj të tërë. Facebook nuk do të ç’aktivizojë

Lexo tërë artikullin