Facebook korrigjon gabimin që automatikisht ndez kamerën

Facebook korrigjon gabimin që automatikisht ndez kamerën

Ndërsa përdoruesi është duke shikuar një video ose foto që ai ka bërë në aplikacionin iOS, kamera mund të aktivizohet në mënyrë të pavarur në sfondin e ekzekutimit të aplikacionit kryesor. Disa përdorues raportuan përmes Twitter se ndërsa shikonin videon

Lexo tërë artikullin
iPhone 12 mund të ketë katër kamera, sugjeron raporti i ri

iPhone 12 mund të ketë katër kamera, sugjeron raporti i ri

Apple gjithmonë ka shkëlqyer në dhënien e përdoruesve të iPhone ato që dëshirojnë dhe këto koncepte të reja, bazuar në thashethemet nga fanatikët e Apple, tregojnë një teknologji të re, e cila thuhet se do të debutoj në telefonin që

Lexo tërë artikullin
Apple mund të bëhet lideri i telefonave 5G në 2020

Apple mund të bëhet lideri i telefonave 5G në 2020

Apple ka pasur një kohë të vështirë me modemët Intel, por kur fillojnë të përdorin modemet 5G, problemet e lidhjes mund të largohen. Qualcomm supozohet të jetë ofruesi i modemeve 5G për formacionin te rradhës të iPhone dhe nëse kjo

Lexo tërë artikullin
Facebooku i ka mbyllur gjatë këtij viti 5.4 miliardë llogari të rrejshme

Facebooku i ka mbyllur gjatë këtij viti 5.4 miliardë llogari të rrejshme

Deri më tani, sa i përket këtij viti, Facebook i ka mbyllur 5.4 miliardë llogari të rrejshme, derisa miliona llogari tjera në këtë platformë, vazhdojnë të mbesin aktive. Në krahasim me 3.3 miliardë llogari të rrejshme, që janë mbyllur vitin

Lexo tërë artikullin
Snapchat lanson syzet e reja intelegjente, Spectacles 3

Snapchat lanson syzet e reja intelegjente, Spectacles 3

Syzet e reja Spectacles 3 nga Snapchat tani janë në dispozicion, ekskluzivisht përmes dyqanit ntë internetit të Snapchat. Modeli i ri i Spectacles janë më të shtrenjta se versioni i mëparshëm dhe ato janë interesante, në një mënyrë të çuditshme.

Lexo tërë artikullin
Motorola RAZR i palosshëm lansohet zyrtarisht

Motorola RAZR i palosshëm lansohet zyrtarisht

Motorola më në fund vendosi t’i jep fund thashethemeve dhe spekulimeve duke e lansuar zyrtarisht telefonin e palosshëm, Moto RAZR.  Po cilësohet si, rikthim i pajisjes klasike, me teknologji 2019 brenda. Është ndërtuar rreth një ekrani të palosshëm që del

Lexo tërë artikullin
WhatsApp po ju shkatërron telefonin? Ja zgjidhja

WhatsApp po ju shkatërron telefonin? Ja zgjidhja

Përdoruesit e celularëve Android janë ankuar se përditësimet e fundit të WhatsApp po i shkatërrojnë baterinë e telefonit. Ata thonë se 50% e baterisë bie brenda pak orëve, ndonëse nuk kanë përdorim aktiv. Megjithatë, ka një zgjidhje për këtë. Disa

Lexo tërë artikullin
Instagram me opsionin e ri që ka ngjashmëri të madhe me TikTok

Instagram me opsionin e ri që ka ngjashmëri të madhe me TikTok

Tashmë nuk është sekret, se kur Facebook nuk mund ta blejë ndonjë aplikacion të popullarizuar, e krijon të vetin. Fillimisht, krijoi mundësitë e ngjashme me ato që i ofron Snapchat, derisa TikTok është shënjestra e rradhës. Në përpjekje që të

Lexo tërë artikullin
Apple zbulon pajisjet që do të zëvendësojnë plotësisht iPhone?

Apple zbulon pajisjet që do të zëvendësojnë plotësisht iPhone?

Kompania Apple dëshiron të zëvendësojë produktin e tyre më të famshëm, iPhone në dhjetë vjetët e ardhshëm. Ajo që mund të zëvendësojë telefonin e famshëm nuk është një pajisje tjetër, por – syze të mençura. Shembujt e parë të syzeve

Lexo tërë artikullin
Google dhe ekipi i tij luftojnë aplikacionet “qëllimkëqija”

Google dhe ekipi i tij luftojnë aplikacionet “qëllimkëqija”

Partneriteti i ri quhet App Defense Alliance dhe pritet të mbrojë mbi 2.5 miliardë pajisje që funksionojnë duke përdorur sistemin operativ Android. Numri i madh i platformave e bën atë tërheqës për sulmuesit, të cilët përpiqen të hedhin aplikacione me

Lexo tërë artikullin

REKLAMA