Arma antidron

Arma antidron

Kompania australiane DroneShield ka prezantuar armën portative anti drone. Ajo konsiderohet si një masë kundër droneve që fluturojnë atje ku nuk duhet. Por DroneGun thotë se nuk dëshiron të rrëzojë në tokë këta ‘avionë pa pilotë’. Sipas prodhuesve të saj,

Lexo tërë artikullin
Facebook dhe Instagram ju përgjojnë bisedat

Facebook dhe Instagram ju përgjojnë bisedat

Bashkimi Amerikan për të Drejtat dhe Liritë (ACLU), kohët e fundit zbuloi disa prova që ndaluan Twitter, Facebook dhe Instagram ndarjen e të dhënave me Geofeedia, një firmë e cila akuzohet për mbledhjen e të dhënave të rrjeteve sociale në

Lexo tërë artikullin
Nokia rikthehet në 2017 me dy smartphone

Nokia rikthehet në 2017 me dy smartphone

Në Kongresin Botëror të Telefonit që do të mbahet në Barcelonë në fund të shkurtit pritet dhe kthimi i Nokia. Zëra të ndryshëm që qarkullojnë këto ditë flasin për dy smartphone të markës finlandeze. Telefonët do të përdoren nga kinezja

Lexo tërë artikullin
Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram

Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram

Zëra të ndryshëm flasin për një komandë të re të Instagram, i cili do të dërgojë njoftime atij që i bëni fotot screen shot. Dhe njerëzit janë tmerruar për këtë, shkruan The Independent. Por megjithatë mos u shqetësoni. Është vetëm

Lexo tërë artikullin
AMAZON NË BISEDIME PËR TË BLERË SOUQ.COM

AMAZON NË BISEDIME PËR TË BLERË SOUQ.COM

Amazon.com Inc raportohet se është në biseda për të blerë shitësin online të bazuar në Dubai, Souq.com, për rreth $1 miliard, u raportua të Enjten. Bloomberg raportoi se marrëveshja do ti japë gjigantit të tregtisë online një vend në tregun

Lexo tërë artikullin
IPHONE 8 ME KAMERË ‘GJIGANTE’

IPHONE 8 ME KAMERË ‘GJIGANTE’

Modeli i ri i iPhone nga Apple besohet se do të mund të shkrepë foto në 3D. Këto janë informacionet që qarkullojnë në portalet online të teknologjisë.  Apple raportohet se është duke bashkëpunuar me LG për të ndërtuar një kamerë

Lexo tërë artikullin
Privatësia, si të fshiheni kur jeni online

Privatësia, si të fshiheni kur jeni online

Përveç shqetësimit pë menaxhimin e emigracionit dhe raporteve të ardhshme ndërkombëtare, zgjedhja e Donald Trump ka zgjuar dhe një tjetër ankth mes amerikanëve, pasojat e privatësisë së tyre. Donald Trump në shkurt kishte bërë thirrje që të bojkotohej blerja e

Lexo tërë artikullin
Interneti i çuditshëm koreano-verior

Interneti i çuditshëm koreano-verior

Pavarësisht se është vendi më i izoluar në botë, interneti ekziston në Korenë e Veriut, megjithëse jo në formën që e njeh pjesa më e madhe e globit. Në fakt, koreano-veriorët kanë akses në një rrjet të mbyllur që në

Lexo tërë artikullin
Facebook nuk mbledh më të dhënat e WhatsApp

Facebook nuk mbledh më të dhënat e WhatsApp

Facebook nuk merr më të dhënat e përdoruesve të WhatsApp në Europë, sipas raportimit të Financial Times. Në këtë mënyrë kompania i përgjigjet edhe presionit mbi privatësinë në këtë kontinent. Ky ndryshim në rregulla do të thotë që përdoruesit në

Lexo tërë artikullin
Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Pjesa më e madhe e adoleshentëve nuk arrijnë të dallojnë një lajm të rremë nga ai i vërteti në social, dhe i beson dhe atyre të postuara nga reklamuesit. Kështu thotë një raport i publikuar nga universiteti i Stanford në

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER