Androidi luksoz me baterinë 7000 mAh

Androidi luksoz me baterinë 7000 mAh

Smartphone luksoz nuk kanë lidhje me prakticitetin, efiçencën apo gjëra të tjera që mund ti lidhim me botën utilitare të elekotronikës moderne të konsumit. Por kjo pajisje, si Gionee M2017 flasin për madhësi, stil, dhe fuqi. M2017, i cili do

Lexo tërë artikullin
Amazon tenton me magazinat “fluturuese”

Amazon tenton me magazinat “fluturuese”

Amazon guxon për më tepër, përveçse dorëzimit të porisive me dron, dhe tashmë ka aplikuar për patentimin e një shërbimi të ri, magazinave ‘fluturuese’, kur nga një mjet flutures do të nisë pakot. TechCrunch thotë se kolosi i e-tregtisë flet

Lexo tërë artikullin
Apple mund Samsung për Krishtlindjet

Apple mund Samsung për Krishtlindjet

Apple ka mundur Samsung nën pemën e Krishtlindjeve. Sipas analistëve të Flurry, pothuajse gjysma e pajiseve të reja mobile dhe aplikacioneve në javën e Krishtlindjeve janë të lidhur me iPhone, dhe vetëm 21% për smartphone Samsung. Nga të dhënat për

Lexo tërë artikullin
Aplikacionet më të mira për 2016-n

Aplikacionet më të mira për 2016-n

Me afrimin e fundit të vitit, shumë bilance bëhen mbi atë që lëmë pas, e në mesin e tyre gjen edhe renditje nga më të ndryshmet e të shumëllojshmet, një prej të cilëve është edhe lista e aplikacioneve më të

Lexo tërë artikullin
Sa të fiksuar jeni pas rrjeteve sociale? Zbuloni nëse vuani nga depresioni

Sa të fiksuar jeni pas rrjeteve sociale? Zbuloni nëse vuani nga depresioni

Sipas një studimi të ri, numri i llogarive që keni në rrjetet sociale mund të zbulojë shumë rreth shëndetit tuaj mendor. Adoleshentët të cilët kanë llogari në të gjitha rrjetet sociale dhe i përdorin ato 7-11 herë në ditë ka

Lexo tërë artikullin
CERN krijon antimaterien

CERN krijon antimaterien

Në fillim të javës shkencëtarët e CERNI-t njoftuan se ja kishin dalë mbanë që të prodhonin antimaterie përmes goditjes me lazer dhe ta ruanin atë të qëndrueshme për një kohë relativisht të gjatë. Zbulimi u vlerësua si një hap gjigant

Lexo tërë artikullin
Rrjetet sociale ”vishen” për festa

Rrjetet sociale ”vishen” për festa

Mes të rejave të fundit është ajo e “maskave” me temë festive që përdoruesit do të kenë në pamjet direkte të video streaming. Një mënyrë e lezetshme për të zgjedhur dhe shpërndarë me miqtë e të afërmit e largët momentin

Lexo tërë artikullin
Ja si mund ta forconi sinjalin e WiFi-së

Ja si mund ta forconi sinjalin e WiFi-së

Vendndodhja… Sinjali i WiFi-së varet më së shumti nga vendndodhja e tij. Brenda shtëpisë, muret, dyert, dritaret, të gjitha e pengojnë shpërndarjen e mirë të sinjalit të WiFi-së në shtëpi, pra vendndodhja e ruterit ka shumë rëndësi. Më lartë –

Lexo tërë artikullin
Dyshoni tek e dashura ose i dashuri? Me këtë aplikacion tani mund ta gjurmoni

Dyshoni tek e dashura ose i dashuri? Me këtë aplikacion tani mund ta gjurmoni

Së fundmi është publikuar një informacion i rëndësishëm për përdorimin tonë të teknologjisë moderne. Dhe, është e rëndësishme që të gjithë ta dini këtë informacion. Gjiganti Google, përmes aplikacionit të vet “Google Map”, është duke i gjurmuar përdoruesit e celularëve të

Lexo tërë artikullin
Teknologjia e prekjes

Teknologjia e prekjes

Imagjinoni të ecni nëpër rrugë thjesht duke marrë vibrime në këpucët tuaja. Apo të ndjesh shpime nga streçet e yoga, nëse provoni ushtrimin e jogës, Downward Dog. Për më tepër imagjinoni sikur ndjeni gjërat që prekni në botën e realitetit

Lexo tërë artikullin

REKLAMA