Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Pjesa më e madhe e adoleshentëve nuk arrijnë të dallojnë një lajm të rremë nga ai i vërteti në social, dhe i beson dhe atyre të postuara nga reklamuesit. Kështu thotë një raport i publikuar nga universiteti i Stanford në

Lexo tërë artikullin
KUJDES ME TELEFONËT, LËNI GJURMË BAKTERESH

KUJDES ME TELEFONËT, LËNI GJURMË BAKTERESH

Molekulat gjenden në telefonat mobil, të zbuluara në sasi të habitshme kanë shumë lidhje me shëndetin e pronarit dhe mënyrën e jetesës – duke përfshirë preferencat e tyre të ushqimit dhe ilaçeve. Shkencëtarët e Kalifornisë kanë gjetur gjurmë të çdo

Lexo tërë artikullin
WHATSAPP ME VEÇORI TË RE PËR VIDEOT

WHATSAPP ME VEÇORI TË RE PËR VIDEOT

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp ka lëshuar një veçori të re për të përmirësuar eksperiencën lidhur me shikimin e videove. Ky aplikacion tani nuk kërkon nga përdoruesit që ta shkarkojnë tërësisht një video për të pasur mundësi që ta

Lexo tërë artikullin
KJO ËSHTË BATERIA QË JU DUHET PËR SMARTPHON-IN TUAJ

KJO ËSHTË BATERIA QË JU DUHET PËR SMARTPHON-IN TUAJ

Një ndër problemet më të mëdha me të cilat hasen përdoruesit e smartphone-ve në të gjithë botën është jetëgjatësia e baterisë. Jo vetëm që bateria bie shumë shpejt (zgjat maksimumi disa orë), por kërkon edhe shumë kohë për t’u rikarikuar,

Lexo tërë artikullin
SË SHPEJTI APPLE MUND TË PRODHOJË IPHONE NË AMERIKË

SË SHPEJTI APPLE MUND TË PRODHOJË IPHONE NË AMERIKË

Sipas një publikimi të bërë në Nikkei Asian Review, kolosi i prodhimit Foxconn ka shprehur gatishmërinë për ta zhvendosur prodhimin e linjes së iPhone në Amerikë. Natyrisht, pas kësaj qëndron kompania Apple, e cila sipas burimeve u ka kërkuarfurnizuesve të tyre që

Lexo tërë artikullin
Telefoni ushqehet në pak sekonda

Telefoni ushqehet në pak sekonda

Të ushqesh telefonin me energji të paktën njëherë në javë dhe për pak sekonda. Kjo ëndërr mund të bëhet realitet falë kondesatorëve fleksibël të krijuar nga ekspertët e nanoteknologjisë në universitetin e Floridas Qëndrore. Këto pajisje janë të afta të

Lexo tërë artikullin
INSTAGRAM ME VEÇORI MAHNITËSE

INSTAGRAM ME VEÇORI MAHNITËSE

Instagram po kombinonin veçoritë më të mira të Snapchat dhe Periscope, për t’ju dhënë përjetimin më të mirë me kamerë. Ndryshe nga Facebook Live dhe Messenger, Instagram ka prezantuar videot live dhe mesazhet private – të cilat zhduken. Dy veçoritë

Lexo tërë artikullin
NOKIA KONFIRMON TELEFONIN E PARË NË 2017-TËN

NOKIA KONFIRMON TELEFONIN E PARË NË 2017-TËN

Nokia ka konfirmuar se telefoni inteligjent i tyre i ardhshëm do të debutojë vitin e ardhshëm, duke mbajtur premtimin e hyrjes në tregun e telefonave. Kompania finlandeze, një herë e një kohë e fuqishme, shiti biznesin e tyre të pajisjeve

Lexo tërë artikullin
IPHONE 6S KA NJË PROBLEM, POR APPLE KA NDËRMARRË MASAT

IPHONE 6S KA NJË PROBLEM, POR APPLE KA NDËRMARRË MASAT

Apple tani është duke ofruar të zëvendësojë bateritë për iPhone 6S, nëse përdoruesit vënë re se pajisjet e tyre fiken papritmas. Kjo është oferta e saj të dytë globale për riparim, vetëm disa ditë pas problemit të fundit të ekranit

Lexo tërë artikullin
Veshja që do të mbajnë njerëzit e parë në Mars

Veshja që do të mbajnë njerëzit e parë në Mars

Kompania holandeze “Mars One” ka zbuluar së fundmi veshjet hapësinore që mendohet se do të veshin ata që do të vizitojnë planetin Mars. Kompania në fjalë ka nisur përgatitjet për të dërguar njerëz në planetin e kuq rreth vitit 2026.

Lexo tërë artikullin

REKLAMA