AMAZON NË BISEDIME PËR TË BLERË SOUQ.COM

AMAZON NË BISEDIME PËR TË BLERË SOUQ.COM

Amazon.com Inc raportohet se është në biseda për të blerë shitësin online të bazuar në Dubai, Souq.com, për rreth $1 miliard, u raportua të Enjten. Bloomberg raportoi se marrëveshja do ti japë gjigantit të tregtisë online një vend në tregun

Lexo tërë artikullin
IPHONE 8 ME KAMERË ‘GJIGANTE’

IPHONE 8 ME KAMERË ‘GJIGANTE’

Modeli i ri i iPhone nga Apple besohet se do të mund të shkrepë foto në 3D. Këto janë informacionet që qarkullojnë në portalet online të teknologjisë.  Apple raportohet se është duke bashkëpunuar me LG për të ndërtuar një kamerë

Lexo tërë artikullin
Privatësia, si të fshiheni kur jeni online

Privatësia, si të fshiheni kur jeni online

Përveç shqetësimit pë menaxhimin e emigracionit dhe raporteve të ardhshme ndërkombëtare, zgjedhja e Donald Trump ka zgjuar dhe një tjetër ankth mes amerikanëve, pasojat e privatësisë së tyre. Donald Trump në shkurt kishte bërë thirrje që të bojkotohej blerja e

Lexo tërë artikullin
Interneti i çuditshëm koreano-verior

Interneti i çuditshëm koreano-verior

Pavarësisht se është vendi më i izoluar në botë, interneti ekziston në Korenë e Veriut, megjithëse jo në formën që e njeh pjesa më e madhe e globit. Në fakt, koreano-veriorët kanë akses në një rrjet të mbyllur që në

Lexo tërë artikullin
Facebook nuk mbledh më të dhënat e WhatsApp

Facebook nuk mbledh më të dhënat e WhatsApp

Facebook nuk merr më të dhënat e përdoruesve të WhatsApp në Europë, sipas raportimit të Financial Times. Në këtë mënyrë kompania i përgjigjet edhe presionit mbi privatësinë në këtë kontinent. Ky ndryshim në rregulla do të thotë që përdoruesit në

Lexo tërë artikullin
Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Të rinjtë nuk dijnë të përdorin mirë rrjetin social

Pjesa më e madhe e adoleshentëve nuk arrijnë të dallojnë një lajm të rremë nga ai i vërteti në social, dhe i beson dhe atyre të postuara nga reklamuesit. Kështu thotë një raport i publikuar nga universiteti i Stanford në

Lexo tërë artikullin
KUJDES ME TELEFONËT, LËNI GJURMË BAKTERESH

KUJDES ME TELEFONËT, LËNI GJURMË BAKTERESH

Molekulat gjenden në telefonat mobil, të zbuluara në sasi të habitshme kanë shumë lidhje me shëndetin e pronarit dhe mënyrën e jetesës – duke përfshirë preferencat e tyre të ushqimit dhe ilaçeve. Shkencëtarët e Kalifornisë kanë gjetur gjurmë të çdo

Lexo tërë artikullin
WHATSAPP ME VEÇORI TË RE PËR VIDEOT

WHATSAPP ME VEÇORI TË RE PËR VIDEOT

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp ka lëshuar një veçori të re për të përmirësuar eksperiencën lidhur me shikimin e videove. Ky aplikacion tani nuk kërkon nga përdoruesit që ta shkarkojnë tërësisht një video për të pasur mundësi që ta

Lexo tërë artikullin
KJO ËSHTË BATERIA QË JU DUHET PËR SMARTPHON-IN TUAJ

KJO ËSHTË BATERIA QË JU DUHET PËR SMARTPHON-IN TUAJ

Një ndër problemet më të mëdha me të cilat hasen përdoruesit e smartphone-ve në të gjithë botën është jetëgjatësia e baterisë. Jo vetëm që bateria bie shumë shpejt (zgjat maksimumi disa orë), por kërkon edhe shumë kohë për t’u rikarikuar,

Lexo tërë artikullin
SË SHPEJTI APPLE MUND TË PRODHOJË IPHONE NË AMERIKË

SË SHPEJTI APPLE MUND TË PRODHOJË IPHONE NË AMERIKË

Sipas një publikimi të bërë në Nikkei Asian Review, kolosi i prodhimit Foxconn ka shprehur gatishmërinë për ta zhvendosur prodhimin e linjes së iPhone në Amerikë. Natyrisht, pas kësaj qëndron kompania Apple, e cila sipas burimeve u ka kërkuarfurnizuesve të tyre që

Lexo tërë artikullin

REKLAMA