Laboratori sekret i Apple që po ndërton produktin e ri më të rëndësishëm të Apple

Laboratori sekret i Apple që po ndërton produktin e ri më të rëndësishëm të Apple

Apple po punon shumë për një tip të ri produkti, nëse shumë raportime nga burime të ndryshme të pavarura janë për tu besuar, dhe është diçka që kompania nuk e ka ndërtuar asnjëherë më parë. Tani një raportim i ri

Lexo tërë artikullin
A s’është i bukur?

A s’është i bukur?

Robotika është një fushë që po tërheq gjithnjë e më shumë investime si nga kompanitë e mëdha të teknologjisë, ashtu edhe nga buxhetet e qeverive të ndryshme. Në Kinë, qeveria jep çdo vit miliona dollarë për kërkime në këtë fushë

Lexo tërë artikullin
Ja sa mesazhe shkruhen brenda një dite në WhatsApp

Ja sa mesazhe shkruhen brenda një dite në WhatsApp

Aplikacioni Messenger i Facebook ishte platforma që pati suksesin më të madh në vitin 2015, duke pasur rritjen më të ndjeshme. Themeluesi i Facebook dhe Facebook Messenger, Mark Zuckerberg njoftoi se Messenger tashmë është aplikacioni i dytë më popullor iOS,

Lexo tërë artikullin
Zuckerberg ka një version të veçantë të Facebook

Zuckerberg ka një version të veçantë të Facebook

Mark Zuckerberg ka një version të veçantë të aplikacionit Facebook. Gjatë prezantimit të shërbimit për videot “live”, shihet që ai ka një versionin tjetër, ndryshe nga përdoruesit e tjerë që kanë iPhone. “Ky është versioni i verdhë i aplikacionit të

Lexo tërë artikullin
Dalin pamjet e para të HTC 10

Dalin pamjet e para të HTC 10

Versioni i ardhshëm i HTC do të dalë publikisht më 12 prill, këtë të martë, por videoja promovuese e pajisjes së re është publikuar më herët. Sipas The Verge, videoja konfirmon se pajisja do të quhet HTC 10, duke ndjekur

Lexo tërë artikullin
Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Facebook ka njoftuar se numri i përdoruesve të cilët përdorin aplikacionin e Messenger është mbi 900 milionë, duke sfiduar seriozisht Snapchat dhe WhatsApp. Rrjeti social e ka lëhtësuar shumë procesin e komunkimit mes dy personave në Messenger, pasi nuk është

Lexo tërë artikullin
Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Në momentin kur telefoni juaj iPhone bie në ujë, besojmë se reagimi i parë është disa të bërtitura, panikë dhe ndoshta disa fjalë të pista. Por, një përdorues i iPhone SE, tregon se nuk keni pse shqetësoheni në rast se

Lexo tërë artikullin
Facebook “lexon” imazhet për të verbërit

Facebook “lexon” imazhet për të verbërit

Në epokën e rrjeteve sociale, imazhet janë ato që po marrin gjithnjë e më shumë rëndësi, por fatkeqësisht jo të gjithë mund t’i shohin këto imazhe. Facebook prezantoi një sistem që “lexon” imazhet dhe informon personat e verbër me përmbajtjen

Lexo tërë artikullin
Huawei, vjen P9 me fotokamerën Leica

Huawei, vjen P9 me fotokamerën Leica

Vjen nga Kina fotoja e P9, smartphone i ri i sërës së lartë që do të prezantohet nga Huawei më 6 prill, në një event londinez. Eventi do të ketë titullin “Change the way you see the world” (Ndrysho mënyrën

Lexo tërë artikullin
HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

Pjesa më e madhe e laptopëve sot janë portabël. Por së fundmi HP tregon se kompanitë që prodhojnë kompjutera janë duke gjetur mënyra që ti bëjnë pajisjet e tyre më të holla. Kompania ka zbuluar laptopin Spectre, si më i

Lexo tërë artikullin

REKLAMA