‘Amazon’ po ndërton strehimore të mëdha për të pastrehët në Uashington

‘Amazon’ po ndërton strehimore të mëdha për të pastrehët në Uashington

Amazon po shpenzon miliona dollarë për të dizajnuar dhe ndërtuar një strehimore për të pastrehët në zemrën e qytetit të Seattle të Uashingtonit të SHBA-ve. Gjiganti i shitjes me pakicë në internet krijoi partneritet me organizatën jofitimprurëse Mary’s për të

Lexo tërë artikullin
Samsung do t’i gëzojë përdoruesit me risinë që do sjellë në Galaxy S11

Samsung do t’i gëzojë përdoruesit me risinë që do sjellë në Galaxy S11

Për vite me radhë, Samsung ka qenë një udhëheqës në shitjet e telefonave celular, por edhe i pakrahasueshëm në ekrane. Jo vetëm kur bëhet fjalë për telefonat mobil nga ky prodhues – Samsung është gjithashtu furnizuesi më i madh i

Lexo tërë artikullin
Sony po vuan në botën e smartfonëve

Sony po vuan në botën e smartfonëve

Gjigandi Haponez i prodhimit Sony aktualisht po vuan në botën e smartfonëve. Pak muaj më parë kishte raportime se smartfonët e Sony nuk do të shiten më në tregun global. Sipas shitjeve të fundit të publikuara nga Sony, kompania po

Lexo tërë artikullin
Aplikacione të rrezikshme kanë marrë 1.66 miliardë shkarkime në Android

Aplikacione të rrezikshme kanë marrë 1.66 miliardë shkarkime në Android

Nëse keni nevojë për më shumë prova se ka rrezik në shkarkimin e aplikacioneve falas nga zhvillues të panjohur në Android, VPNpro ka një përgjigje. Hulumtimi i fundit i firmës kërkimore ekspozoi gjashtë aplikacione antivirusi të rrezikshme të cilët kanë

Lexo tërë artikullin
Zbulohen opsionet e ngjyrave të Galaxy S11 dhe Galaxy Buds 2

Zbulohen opsionet e ngjyrave të Galaxy S11 dhe Galaxy Buds 2

Opsionet e ngjyrave të Galaxy S11, Galaxy S11e dhe Galaxy Buds janë zbuluar.  Informata e fundit zbulon të paktën tre ngjyra në të cilat Samsung synon të ofrojë Galaxy S11e dhe Galaxy S11. Samsung po planifikon të ofrojë Galaxy S11e

Lexo tërë artikullin
Apple lëshon iOS 13.2.2, korrigjon disa probleme në iPhone

Apple lëshon iOS 13.2.2, korrigjon disa probleme në iPhone

Apple ka lëshuar iOS 13.2.2 për iPhone, i cili korrigjon një problem me menaxhimin e memories RAM dhe probleme të tjera në performancën e përgjithshme. Mund ta instaloni këtë version direkt nga iPhone, nëpërmjet funksionit OTA, nga Settings > General

Lexo tërë artikullin
Një mjet i vogël satelitor ju lejon të dërgoni mesazhe, pa internet

Një mjet i vogël satelitor ju lejon të dërgoni mesazhe, pa internet

Fuqia e rrjetit celular nuk duhet të jetë domosdoshmërisht e mirë në çdo vend që vizitoni. Ju mund të jeni duke shkuar për një ecje në mal ose thjesht duke eksploruar natyrën në biçikletën tuaj. Pavarësisht se ku shkoni, rrjeti

Lexo tërë artikullin
Samsung së shpejti telefon me kamerë 108MP

Samsung së shpejti telefon me kamerë 108MP

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone-ve po përpiqen të arrijnë është në departamentin e kamerave. Në fakt, duket se Samsung mund të marrë vendin kryesor,

Lexo tërë artikullin
Pas orës 10 të mbrëmjes nuk ka lojëra për 18 vjeçarët në Kinë

Pas orës 10 të mbrëmjes nuk ka lojëra për 18 vjeçarët në Kinë

Kina ka vendosur të adresojë një problem në rritje të varësisë ndaj lojërave duke reduktuar kohën që të rinjtë shpenzojnë në lojëra. Autoritetet Kineze publikuan një listë prej gjashtë udhëzimesh. Përdoruesit nën 18 vjeç nuk mund të luajnë mes orëve

Lexo tërë artikullin
Galaxy Fold del në tregun kinez, për 5 minuta shiten të gjitha njësitë

Galaxy Fold del në tregun kinez, për 5 minuta shiten të gjitha njësitë

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, po garon drejtpërdrejt kundër të parit të Huawei të këtij lloji, Mate X, në tregun kinez. Krijuesi i telefonit lansoi zyrtarisht Galaxy Fold në Kinë të Premten. Korea Herald raporton se

Lexo tërë artikullin

REKLAMA