India bllokon TikTok-un dhe dhjetëra aplikacione të tjera kineze

India bllokon TikTok-un dhe dhjetëra aplikacione të tjera kineze

India të hënën bllokoi dhjetëra aplikacione kineze, duke përfshirë aplikacionin popullor TikTok, me qëllim të “ruajë sigurinë dhe sovranitetin e hapësirës kibernetike indiane”. Në total, Ministria e Elektronikës dhe Teknologjisë së Informacionit renditi 59 aplikacione celularë për të cilat tha

Lexo tërë artikullin
Garë e “ashpër” ndërmjet Mercedesit, BMW-së, Audisë dhe Volkswagenit

Garë e “ashpër” ndërmjet Mercedesit, BMW-së, Audisë dhe Volkswagenit

Garat e shpejtësisë janë mënyra e shkëlqyeshme për të gjykuar performancën midis veturave. Kësaj radhe, Carwow i ka zgjedhur disa makina shumë të ndryshme nga njëra-tjetra. Në mesin e veturave që garojnë janë një BMW M340i, Mercedes-AMG G63, Audi RS

Lexo tërë artikullin
Nissan Ariya do të zbulohet më 15 korrik 2020

Nissan Ariya do të zbulohet më 15 korrik 2020

Brenda disa javësh, ne do të shohim makinën e ardhshme dhe e gjitha elektrike nga Nissan. Nissan njoftoi se versioni i prodhimit të modelit të tij i tëri elektrik i gjeneratës tjetër, Ariya, do të zbulohet më 15 korrik të

Lexo tërë artikullin
Britaniku 15-vjeçar shpik orën që paralajmëron për të mos e prekur fytyrën

Britaniku 15-vjeçar shpik orën që paralajmëron për të mos e prekur fytyrën

Në kohën e pandemisë, prekja e fytyrës është një shprehi që mund të shndërrohet në veprim fatal për disa njerëz pasi duart tona bartin mikrobe nga sipërfaqet e kontaminuara në sy, veshë, hundë dhe gojë. Kjo e frymëzoi britanikun 15-vjeçar,

Lexo tërë artikullin
Samsung lançon globalisht monitorin e lakuar të lojërave

Samsung lançon globalisht monitorin e lakuar të lojërave

Monitori i Parë në Botë i i Lojërave Dual QHD me Përputhshmërinë NVIDIA G-SYNC dhe Lakim 1000R. Samsung Electronics, numri një në tregun e ekraneve të lojrave*, sot njoftoi lançimin global të monitorit të tij të lakuar të gjeneratës tjetër,

Lexo tërë artikullin
Nissan Ariya do të zbulohet më 15 korrik 2020

Nissan Ariya do të zbulohet më 15 korrik 2020

Brenda disa javësh, ne do të shohim makinën e ardhshme dhe e gjitha elektrike nga Nissan. Nissan njoftoi se versioni i prodhimit të modelit të tij i tëri elektrik i gjeneratës tjetër, Ariya, do të zbulohet më 15 korrik të

Lexo tërë artikullin
Opel Mokka vjen me një model të ri

Opel Mokka vjen me një model të ri

Opel Mokka ka arritur pothuajse një milion njësi në shtatë vjet të prodhimit, dhe tani po vjen me një model të ri dhe të jashtëzakonshëm. Brezi i dytë është këtu dhe duket i shkëlqyeshëm. Kjo makinë tashmë ka disa ndryshime

Lexo tërë artikullin
Televizori i ri nga OnePlus do të jetë më i hollë se OnePlus 8

Televizori i ri nga OnePlus do të jetë më i hollë se OnePlus 8

Televizorët kanë qenë duke u bërë më të hollë dhe më të hollë për breza të tërë, por televizorët e ardhshëm OnePlus do të vendosin një pikë referimi të ri për kompaninë. Ata do të jenë edhe më të hollë

Lexo tërë artikullin
SHBA: 100 milionë njerëz shikojnë YouTube në televizor

SHBA: 100 milionë njerëz shikojnë YouTube në televizor

Të gjithë e dijmë se platforma globale e videove YouTube është rritur shumë nga pajisjet mobile. Mirëpo, me sa duket tani shikimi i videove në YouTube po zhvendoset ngadalë nga telefonat mobil në ekranet më të mëdha mëdha. Kompania së

Lexo tërë artikullin
Tesla Roadster do të mund të arrinte shpejtësinë në 100 km/h për 1.1sekondë

Tesla Roadster do të mund të arrinte shpejtësinë në 100 km/h për 1.1sekondë

Një animacion tregon se si motorët elektrikë i japin një fuqi të madhe Teslas. Si mund të udhëtojnë pasagjerët me Tesla Roadster në të ardhmen? Për këtë pyetje, një stilist grafik ka krijuar një animacion që tregon makinën që arrin

Lexo tërë artikullin

Marketing politik