Facebook u jep punonjësve një bonus në kohën e koronavirusit

Facebook u jep punonjësve një bonus në kohën e koronavirusit

Drejtori i Përgjithshëm i Facebook Mark Zuckerberg ka konfirmuar se punonjësit e rrjetit social do të marrin një bonus prej 921.83 euro për të ndihmuar ata të mbijetojnë përmes pandemisë koronavirus. Bonusi do t’u jepet 45,000 punonjësve të kompanisë, shumë

Lexo tërë artikullin
WhatsApp del në ndihmë pas përhapjes së koronavirusit në botë

WhatsApp del në ndihmë pas përhapjes së koronavirusit në botë

WhatsApp ka filluar një faqe të dedikuar koronavirusit për të shpjeguar se si planifikon të ndihmojë në trajtimin e përhapjes së pandemisë COVID-19. Aplikacioni është platforma më e njohur e mesazheve në botë me mbi dy miliardë përdorues në të

Lexo tërë artikullin
Aston Martin Valkyrie është shfaqur edhe në rrugë të hapur

Aston Martin Valkyrie është shfaqur edhe në rrugë të hapur

Mënyra se si dukej kjo hiper-makine e fokusuar për pista, ishte e mahnitshme.Nuk ndodhë çdo ditë, që prodhuesit të ndërtojnë një makinë të ngjashme me F1, që është legale edhe për rrugë, ndërsa Aston Martin është në mesin e tyre.

Lexo tërë artikullin
Audi R8 V10 Spyder i dyfishohet numri i kuaj fuqive

Audi R8 V10 Spyder i dyfishohet numri i kuaj fuqive

Shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë, mund ta zë për 2.7 sekonda Ka mbetur vetëm edhe pak kohë, që kur Audi R10 ka largojë motorin e fuqishëm me V8, që të zëvendësohet me një tjetër me rrymë.

Lexo tërë artikullin
Microsoft arrin objektivin madhor me Windows 10

Microsoft arrin objektivin madhor me Windows 10

Kompania inkurajon përdoruesit të kalojnë në Windows 10 ose të blejnë një kompjuter të ri me këtë sistem operativ. Microsoft tha ditën e Hënë se sistemi operativ Windows 10 tashmë përdoret nga mëse 1 miliardë pajisje aktive në muaj. Objektivi

Lexo tërë artikullin
Apple mund ta lansojë së shpejti iPhone 9 Plus me çmim mjaft të ulët

Apple mund ta lansojë së shpejti iPhone 9 Plus me çmim mjaft të ulët

Duket se Apple që do ta lansojë së shpejti iPhone 9, të njohur deri më tani edhe si iPhone SE 2, por mund ta lansojë edhe iPhone 9 Plus. Sipas 9to5mac, sistemi iOS14, është i dedikuar për një smartfon shumë

Lexo tërë artikullin
Volkswagen do ta ndalë përkohësisht prodhimin

Volkswagen do ta ndalë përkohësisht prodhimin

Prodhuesi i automjeteve gjermane Volkswagen ka njoftuar se planifikon të pezullojë përkohësisht prodhimin për shkak të shpërthimit të koronavirusit. Këshilli i punimeve në Wolfsburg tha se ndërrimi i fundit do të zhvillohej këtë të premte në shumicën dërrmuese të vendeve.

Lexo tërë artikullin
BMW do të largojë 50 për qind të modeleve klasike nga viti 2021

BMW do të largojë 50 për qind të modeleve klasike nga viti 2021

BMW Group është e gatshme të ndryshojë plotësisht ofertën e makinave dhe motoçikletave. Kompania gjermane do të prezantojë rrënjësisht automjete hibride dhe plotësisht elektrike, ndërsa modelet me djegie të brendshme do të mbeten vetëm një pjesë e ofertës. BMW ka

Lexo tërë artikullin
Aplikacioni i blerjeve online çon në blerje paniku të publikut

Aplikacioni i blerjeve online çon në blerje paniku të publikut

Aplikacioni dhe uebfaqja e Ocado kanë ndaluar së punuari ndërsa njerëzit nxitojnë të blejnë ushqim. Frika rreth bllokimeve dhe vetë-izolimi për shkak të koronavirusit që çoi në një varg të grumbullimit të depozitave në të gjithë vendin, duket se kanë

Lexo tërë artikullin
Kujdes nga ‘peshkimi’ me koronavirus

Kujdes nga ‘peshkimi’ me koronavirus

‘Peshkimi’ është një emër i zakonshëm për faqet mashtruese që vijnë me informacione konfidenciale, siç janë numrat e kartave të kreditit, informacioni i përdoruesit, fjalëkalimet dhe më shumë. Fushata aktuale zbatohet më shpesh në formën e postave elektronike që mund

Lexo tërë artikullin