Audi RS6 Avant me fuqi të ngjashme sikur Bugatti Veyron

Audi RS6 Avant me fuqi të ngjashme sikur Bugatti Veyron

Kapacitet marramendës shpejtësie, për këtë lloj veture Me motorin 4.0 litra që prodhon 591 kuaj fuqi, Audi RS6 Avant është një makinë me kapacitet të lartë, që ka edhe çmim të lartë duke filluar prej 100 mijë eurove, transmeton Telegrafi.

Lexo tërë artikullin
BMW do ta sjellë një X7 special gjatë javës që vjen

BMW do ta sjellë një X7 special gjatë javës që vjen

Ky SUV që ishte paralajmëruar që të lansohej para dy muajsh, më në fund është gati të prezantohet Për më shumë se një vit, Alpina është duke punuar në një BMW X7 të ri, që do të jetë një SUV

Lexo tërë artikullin
Tregtia elektronike rritet me 49% si pasojë e COVID-19

Tregtia elektronike rritet me 49% si pasojë e COVID-19

Sipas të dhënave të reja nga Indeksi i Ekonomisë Dixhitale të Adobe, tregtia elektronike amerikane u rrit me 49% në prill, krahasuar me periudhën fillestare në fillim të marsit para se të hynin në fuqi kufizimet e pandemisë. Artikujt ushqimor

Lexo tërë artikullin
Hakerët krijojnë kopje të Zoom, Microsoft Teams dhe Google Meet

Hakerët krijojnë kopje të Zoom, Microsoft Teams dhe Google Meet

Hakerët janë duke regjistruar domaine të cilat janë të ngjashme me ato të Zoom, Microsoft Teams dhe Google Meet sipas një raporti nga firma hulumtuese Check Point Research. Këto aplikacione dhe platforma shpërthyen në popullaritet gjatë izolimit të Covid-19 dhe

Lexo tërë artikullin
Audi sjell A8-shen e blinduar me motor të S8-shit dhe me çmim marramendës

Audi sjell A8-shen e blinduar me motor të S8-shit dhe me çmim marramendës

Nëse nuk do t’i kishte dritat e kaltra, do të dukej saktësisht si një A8-she e zakonshme. Megjithatë kjo që po e shihni është vetura e veçantë – Audi A8 L antiplumb. Ky model peshon 3,875 kilogramë, jo vetëm për

Lexo tërë artikullin
Kthehet në makinë për të gjitha terrenet,pamja e C8Corvette mjaft befasuese

Kthehet në makinë për të gjitha terrenet,pamja e C8Corvette mjaft befasuese

Sikur një makinë sportive, të jetë e aftë edhe për terrene të vështira. Derisa ford është duke e rritur linjën e Mustang edhe me Mach-E SUV, atëherë pse të mos mendohej se edhe Chevrolet Corvette të kund të kthehej në

Lexo tërë artikullin
Samsung do të lansojë së shpejti një Galaxy Fold, nuk kushton mbi 1,000 euro

Samsung do të lansojë së shpejti një Galaxy Fold, nuk kushton mbi 1,000 euro

Të gjithë ata që duan të blejnë një Samsung Galaxy Fold, por çmimi prej 1,822 eurove është shumë i lartë, andaj Samsung ka një alternativë tjetër për ata që e duan një telefon të palosshëm. SamMobile raporton se Samsung do

Lexo tërë artikullin
Autoritetet po hetojnë nëse TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë

Autoritetet po hetojnë nëse TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë

Me dyshimin se TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë, autoriteti Holandez i Mbrojtjes së të Dhënave, ka filluar një hetim të gjerë për këtë platformë shumë të popullarizuar. Hetimi do të shqyrtojë nëse TikTok po e mbron në mënyrë

Lexo tërë artikullin
Volkswagen pëson rënie të shitjeve gjatë prillit

Volkswagen pëson rënie të shitjeve gjatë prillit

Shitjet e makinave për kompaninë ”Volkswagen” pësuan rënie të mëtejshme në prill, me më shumë se dy të tretat në tregun e brendshëm, deklaroi shefi i shitjeve të kompanisë “Nga viti në vit, kemi humbur 67% të vëllimit në Gjermani”,

Lexo tërë artikullin
Toyota pret që profiti i saj të bie për 80% gjatë këtij viti

Toyota pret që profiti i saj të bie për 80% gjatë këtij viti

Toyota Motor Corp gjatë një deklarate për shtyp ka bërë të ditur se pret se pret që profiti i tyre të bie për 80%, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në të gjithë botën, fabrikat e tyre nuk kanë mundur

Lexo tërë artikullin