Samsung do të lansojë së shpejti një Galaxy Fold, nuk kushton mbi 1,000 euro

Samsung do të lansojë së shpejti një Galaxy Fold, nuk kushton mbi 1,000 euro

Të gjithë ata që duan të blejnë një Samsung Galaxy Fold, por çmimi prej 1,822 eurove është shumë i lartë, andaj Samsung ka një alternativë tjetër për ata që e duan një telefon të palosshëm. SamMobile raporton se Samsung do

Lexo tërë artikullin
Autoritetet po hetojnë nëse TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë

Autoritetet po hetojnë nëse TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë

Me dyshimin se TikTok i ka shkelur rregullat e privatësisë, autoriteti Holandez i Mbrojtjes së të Dhënave, ka filluar një hetim të gjerë për këtë platformë shumë të popullarizuar. Hetimi do të shqyrtojë nëse TikTok po e mbron në mënyrë

Lexo tërë artikullin
Volkswagen pëson rënie të shitjeve gjatë prillit

Volkswagen pëson rënie të shitjeve gjatë prillit

Shitjet e makinave për kompaninë ”Volkswagen” pësuan rënie të mëtejshme në prill, me më shumë se dy të tretat në tregun e brendshëm, deklaroi shefi i shitjeve të kompanisë “Nga viti në vit, kemi humbur 67% të vëllimit në Gjermani”,

Lexo tërë artikullin
Toyota pret që profiti i saj të bie për 80% gjatë këtij viti

Toyota pret që profiti i saj të bie për 80% gjatë këtij viti

Toyota Motor Corp gjatë një deklarate për shtyp ka bërë të ditur se pret se pret që profiti i tyre të bie për 80%, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në të gjithë botën, fabrikat e tyre nuk kanë mundur

Lexo tërë artikullin
Gabim i madh kompjuterik rrezikon miliona njerëz nga hakerët

Gabim i madh kompjuterik rrezikon miliona njerëz nga hakerët

E meta mund të shfrytëzohet brenda pak minutash dhe përdoruesit nuk do ta dinin që të kishte ndodhur, paralajmërojnë studiuesit. Një gabim i madh në portet Thunderbolt të përdorura në kompjuterë lejon një haker të hyjë në skedarët e mbrojtur,

Lexo tërë artikullin
Twitter do t’i lejojë disa punonjës të punojnë nga shtëpia përgjithmonë

Twitter do t’i lejojë disa punonjës të punojnë nga shtëpia përgjithmonë

Drejtori i Përgjithshëm i Twitter, Jack Dorsey, u dërgoi mesazhe punonjësve të martën duke u thënë atyre se do të lejohen të punojnë nga shtëpia përgjithmonë, edhe pasi të kalojë bllokimi i pandemisë së coronavirusit. “Ne kemi qenë duke menduar

Lexo tërë artikullin
Spotify me veçori të re “Grupi i Sesioneve”, lehtëson dëgjimin në mbyllje

Spotify me veçori të re “Grupi i Sesioneve”, lehtëson dëgjimin në mbyllje

Karakteristika e re ka qenë në punë për një vit, por mund të përdoret në mënyra të reja pasi koronavirusi i detyron njerëzit të qëndrojnë në shtëpi. Kjo karakteristikë lejon njerëzit të punojnë së bashku në një radhë të përbashkët

Lexo tërë artikullin
Tesla do të braktisë Kaliforninë

Tesla do të braktisë Kaliforninë

Në një cicërimë në Twitter, Elon Musk njoftoi se do të “zhvendoste menjëherë” selinë e kompanisë së tij të famshme, Tesla dhe “programet e ardhshme” në Texas dhe Nevada, raporton Ars Technica. Ndërsa Kalifornia ngriti kufizimet e saj për prodhuesit

Lexo tërë artikullin
Mercedes ka krijuar një timon të ri që do ta përdorë në modelet e reja

Mercedes ka krijuar një timon të ri që do ta përdorë në modelet e reja

Brenda 120 vitesh që kur është krijuar, timoni ka pësuar ndryshime shumë të mëdha. Në Mercedes-Benz E-Class të ri janë shfaqur ndryshime shumë atraktive, si dukja e pjesës së jashtme, teknologjia e lartë në kabinë dhe një timon tërësisht i

Lexo tërë artikullin
Apple me plane për tu larguar nga Kina

Apple me plane për tu larguar nga Kina

Apple thuhet se ka qenë në bisedime me shtetin indian dhe se këto bisedime kanë për qëllim zhvendosjen deri në një të pestën e prodhimit të iPhone nga Kina në Indi gjatë pesë viteve të ardhshme. Shumica e prodhimit do

Lexo tërë artikullin