#ThumbOn Rami Mislimi:  Koalicioni i “Zylqyflijes”

#ThumbOn Rami Mislimi: Koalicioni i “Zylqyflijes”

Rami Mislimi Shqiptarët pritën tjetër koalicion, por u pa qartë se opozitën e vërtetë e eliminuan koalicioni i interesit ASH-AAA. Kjo ishte orkestruar më herët por duhej bindur më parë opinionin se në mashtrimin e përkryer duhej të hiqej njëri

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Valon Bela: Pirdhuni të gjithë!

#ThumbOn Valon Bela: Pirdhuni të gjithë!

Asnjë fjalë për familjet pa asistencë sociale, pa nënshtetësi, me faktura të dyfishuara nga EVN, me tatim të dyfishuar, me përmbarues të çmendur, me shërbim bankar grotesk, me ujë jo cilësor, me kulm të dëmtuar, me fëmijë pa libra, me

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Medai Shaholli: Oktapodi Zajko

#ThumbOn Medai Shaholli: Oktapodi Zajko

Sipas fjalorit të gjuhës Oktapodi është njeri i lig e i djallëzuar, që përpiqet ta shtrijë sa më gjerë e pa zhurmë veprimtarinë e vet të dëmshme. Ky lloj oktapodi në ”dërzavën” tonë është Zajko, i cili po përgtitet të

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Talat Xhaferi: Muhamed Zekiri, nëse dëshiron të reagosh, shkruaj në FB

#ThumbOn Talat Xhaferi: Muhamed Zekiri, nëse dëshiron të reagosh, shkruaj në FB

Me tensione filloi seanca për Ligjin për Prokurori Publike në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Përderisa kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sqaronte se di do të zhvillohet seanca, kishte komentime nga deputeti nga radhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri. “Mos reagoni

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Arben Ratkoceri: Debat gjithsesi!

#ThumbOn Arben Ratkoceri: Debat gjithsesi!

Pas 12 Prillit padyshim, edhe atë në TV Shenja do kisha zgjedhur unë! Qëllimisht dua në këtë TV që drejtohet nga miqtë e tu të paaftë e të paditur, por ideoligjikisht jeni tok, e për fat te shqiptarëve të Maqedonisë,

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Izet Zeqiri: Sot dita e Mendeljejevit

#ThumbOn Izet Zeqiri: Sot dita e Mendeljejevit

Akademiku dhe profesori universitar Izet Zeqiri ka komentuar një bisedë të përgjuar, ku protagonist i saj janë kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, të cilët zënë në gojë Zeqirin në kohën kur ishte deputet i RDK-së. “Sot dita

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Sulejman Mehazi: Ne mendo se Ali Ahmeti s’di, ai me fitore bën kërdi

#ThumbOn Sulejman Mehazi: Ne mendo se Ali Ahmeti s’di, ai me fitore bën kërdi

Sulejman Mehazi Për herë e çdo herë jo vetëm që e kemi kritikuar ashpër Ali Ahmetin, por edhe e kemi ofenduar e sharë me shprehje më të këqija të mundshme, por kot. Ne shkrihu e nervozohu për politikën e tij

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Artan Dika: Sela me Alternativën, gabimin e njejtë si me Veselin dhe Ostrenin

#ThumbOn Artan Dika: Sela me Alternativën, gabimin e njejtë si me Veselin dhe Ostrenin

Analisti Artan Dika sonte në emisionin Click Plus në TV21 ka deklaruar se Ziadin Sela me implikimin e Alternativës në koalicion po e bën gabimin e njejtë si me RDK-në e Vesel Memedit dhe Unitetin e Gëzim Ostrenit. Sipas Dikës

Lexo tërë artikullin
# ThumbOn Visar Ademi: Opozita pos problemit se kush do të bëhet deputetë, a kanë ndonjë problem tjetër?

# ThumbOn Visar Ademi: Opozita pos problemit se kush do të bëhet deputetë, a kanë ndonjë problem tjetër?

Opinionisti Visar Ademi përmes rrejtit social Facebook, ka parashtruar një pyetje thumbuese kunderjtë opozitës shqiptare për koalicionin e shumëpërfolur tre palësh. “Desha te pyes (sinqerisht, mos ma ktheni me ironi) te kampi opozitar, pervec konfliktit per te ndare njesite zgjedhore,

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

Tallja me shpresën e qytetarëve të lodhur nga pushteti, do t’u bie në kokë. Dhe mirë ta keni! Kështu në profilin e tij shkruan Bastri Bajrami, ish-kryetar i Komunës së Haraçinës, ndërsa komenton ofertën e Aleancës për Shqiptarët drejtuar Lëvizjes

Lexo tërë artikullin