#ThumbOn Izet Zeqiri: Sot dita e Mendeljejevit

#ThumbOn Izet Zeqiri: Sot dita e Mendeljejevit

Akademiku dhe profesori universitar Izet Zeqiri ka komentuar një bisedë të përgjuar, ku protagonist i saj janë kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, të cilët zënë në gojë Zeqirin në kohën kur ishte deputet i RDK-së. “Sot dita

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Sulejman Mehazi: Ne mendo se Ali Ahmeti s’di, ai me fitore bën kërdi

#ThumbOn Sulejman Mehazi: Ne mendo se Ali Ahmeti s’di, ai me fitore bën kërdi

Sulejman Mehazi Për herë e çdo herë jo vetëm që e kemi kritikuar ashpër Ali Ahmetin, por edhe e kemi ofenduar e sharë me shprehje më të këqija të mundshme, por kot. Ne shkrihu e nervozohu për politikën e tij

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Artan Dika: Sela me Alternativën, gabimin e njejtë si me Veselin dhe Ostrenin

#ThumbOn Artan Dika: Sela me Alternativën, gabimin e njejtë si me Veselin dhe Ostrenin

Analisti Artan Dika sonte në emisionin Click Plus në TV21 ka deklaruar se Ziadin Sela me implikimin e Alternativës në koalicion po e bën gabimin e njejtë si me RDK-në e Vesel Memedit dhe Unitetin e Gëzim Ostrenit. Sipas Dikës

Lexo tërë artikullin
# ThumbOn Visar Ademi: Opozita pos problemit se kush do të bëhet deputetë, a kanë ndonjë problem tjetër?

# ThumbOn Visar Ademi: Opozita pos problemit se kush do të bëhet deputetë, a kanë ndonjë problem tjetër?

Opinionisti Visar Ademi përmes rrejtit social Facebook, ka parashtruar një pyetje thumbuese kunderjtë opozitës shqiptare për koalicionin e shumëpërfolur tre palësh. “Desha te pyes (sinqerisht, mos ma ktheni me ironi) te kampi opozitar, pervec konfliktit per te ndare njesite zgjedhore,

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

Tallja me shpresën e qytetarëve të lodhur nga pushteti, do t’u bie në kokë. Dhe mirë ta keni! Kështu në profilin e tij shkruan Bastri Bajrami, ish-kryetar i Komunës së Haraçinës, ndërsa komenton ofertën e Aleancës për Shqiptarët drejtuar Lëvizjes

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Thaçi, i quan “kopuk”, Selën, Gashin dhe Kasamin

#ThumbOn Thaçi, i quan “kopuk”, Selën, Gashin dhe Kasamin

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi i ka quajtur krye kopuk tre liderët e partive shqiptare që po bisedojnë ditëve të fundit për koalicion tre palësh. Ai tha se liderët e partive tjera po mundohen që nëpërmes koalcionit të

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Artan Grubi: “Ooooo nalni dorën”

#ThumbOn Artan Grubi: “Ooooo nalni dorën”

📣 “Ooooo nalni dorën” po thonë se s’po mund të na arrijnë. Gjersa t’i largojmë në tërësi kufinjtë mes nesh, po bëjmë lidhje rrugore dhe infrastrukturore për ta lehtësuar qarkullimin e njerëzve dhe mallrave mes nesh. Bellanoc – Stançiç: u tha 🗣,

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Grubi: Humbën zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

#ThumbOn Grubi: Humbën zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi sonte në emisionin Argument në MTV2, ka edhe për dy liderët që humbën zgjedhjet lokale si lider ndërsa pretendojnë të udhëheqin popullin.   ”Garon lideri Sela në 2017 dhe i humb zgjedhjet në Strugë në

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve

#ThumbOn Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka alarmuar gjendjen e mjerueshme në arsim, me librat e nxnënësve. Ai ka nxjerrë një fotografi me librat e muzikës, që janë në gjendje të mjerueshme. Taravari ka nënvizuar se ku është ministria

Lexo tërë artikullin
#Thumb-On Sefer Tahiri: Kush është analist politik dhe kush nuk është ?

#Thumb-On Sefer Tahiri: Kush është analist politik dhe kush nuk është ?

KUSH ËSHTË ANALIST POLITIK DHE KUSH NUK ËSHTË? Një sugjerim miqësor për kolegët- gazetarë sa i përket cilësimit të burimeve për t’iu shmangur përdorimit të termit të përgjithshëm ANALIST POLITIK, i cili sikur kohëve të fundit po ironizohet me qëllim

Lexo tërë artikullin