#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

#ThumbOn Bastri Bajrami: Në vend të bashkimit, ASH po ndan opozitën

Tallja me shpresën e qytetarëve të lodhur nga pushteti, do t’u bie në kokë. Dhe mirë ta keni! Kështu në profilin e tij shkruan Bastri Bajrami, ish-kryetar i Komunës së Haraçinës, ndërsa komenton ofertën e Aleancës për Shqiptarët drejtuar Lëvizjes

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Thaçi, i quan “kopuk”, Selën, Gashin dhe Kasamin

#ThumbOn Thaçi, i quan “kopuk”, Selën, Gashin dhe Kasamin

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi i ka quajtur krye kopuk tre liderët e partive shqiptare që po bisedojnë ditëve të fundit për koalicion tre palësh. Ai tha se liderët e partive tjera po mundohen që nëpërmes koalcionit të

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Artan Grubi: “Ooooo nalni dorën”

#ThumbOn Artan Grubi: “Ooooo nalni dorën”

📣 “Ooooo nalni dorën” po thonë se s’po mund të na arrijnë. Gjersa t’i largojmë në tërësi kufinjtë mes nesh, po bëjmë lidhje rrugore dhe infrastrukturore për ta lehtësuar qarkullimin e njerëzve dhe mallrave mes nesh. Bellanoc – Stançiç: u tha 🗣,

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Grubi: Humbën zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

#ThumbOn Grubi: Humbën zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi sonte në emisionin Argument në MTV2, ka edhe për dy liderët që humbën zgjedhjet lokale si lider ndërsa pretendojnë të udhëheqin popullin.   ”Garon lideri Sela në 2017 dhe i humb zgjedhjet në Strugë në

Lexo tërë artikullin
#ThumbOn Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve

#ThumbOn Taravari: Ky është mjerimi me librat e nxënësve

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka alarmuar gjendjen e mjerueshme në arsim, me librat e nxnënësve. Ai ka nxjerrë një fotografi me librat e muzikës, që janë në gjendje të mjerueshme. Taravari ka nënvizuar se ku është ministria

Lexo tërë artikullin
#Thumb-On Sefer Tahiri: Kush është analist politik dhe kush nuk është ?

#Thumb-On Sefer Tahiri: Kush është analist politik dhe kush nuk është ?

KUSH ËSHTË ANALIST POLITIK DHE KUSH NUK ËSHTË? Një sugjerim miqësor për kolegët- gazetarë sa i përket cilësimit të burimeve për t’iu shmangur përdorimit të termit të përgjithshëm ANALIST POLITIK, i cili sikur kohëve të fundit po ironizohet me qëllim

Lexo tërë artikullin
#Thumb-On Shpëtim Pollozhani: Mashtrimi i rradhës!

#Thumb-On Shpëtim Pollozhani: Mashtrimi i rradhës!

Shkruan: Shpëtim Pollozhani  BDI e ,,kushtëzoi” votimin e anulimit të Ligjit për Llstrim me sjelljen e Ligjit për çdëmtim të ish të burgosurve politikë shqiptarë të dënuar nga ish sistemi jugosllav. Parlamenti i MV në vitin 2002 dhe në vitin

Lexo tërë artikullin

Marketing politik