Siljanovska dhe Jakimovski e kundërshtojnë Osmanin për Srebrenicën

Kandidati i Frontit Europian, Bujar Osmani në debatin e sotëm është kundërshtuar ashpër nga Gordana Siljanovska e VMRO- DPMNE dhe kandidati nga GROM-i, Stevçe Jakomovski. Siljanovska: Për Srebrenicën, … procedurë duhet të respektoni. Osmani: Ju a jeni kundër? Siljanovska: Ja

Read Full Article

Osmani: Të heqim hijet e së kaluarës Përditësuar

VIDEO – Kandidati i Frontit Europian për President, Bujar Osmani u bëri apel qytetarëve të Maqedonisë së Veriut që për hir të së ardhmes europiane t’i lënë anash inatet e së kaluarës. Osmani në tubimin e sontëm, atë qendror të

Read Full Article

Gazetari i njohur kumanovar, Nexhat Aqifi, feston ditëlindjen dhe del në pension Përditësuar

Gazetari i njohur kumanovar, Nexhat Aqifi, sot feston ditëlindjen, përcjell Open-TV. Përveç ditëlindjes, ai ka hyrë edhe në një kapitull të ri të jetës- atë të pensionimit. Aqifi përmes një shkrimi dhe shumë fotografive ka përshkruar veprimtarinë e tij të

Read Full Article

A ishte kundër mbajtjes së tubimit në sheshin Skenderbue, lideri PDT: Turp, shpifje e ulët e opizitës!

” Fronti Europian pjesë e të cilit është dhe partia turke TDP e Bejxhan Iljaz nuk ka pranuar që tubimi i sotëm të mbahet në sheshin Skenderbe në Shkup”, raportoi sot jozyrtarisht portali në gjuhën shqipe Zhurnal nga Shkupi. Sipas portalit,

Read Full Article

KSHZ: Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj  Përditësuar

Gjithsej 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj janë të akredituar për të monitoruar zgjedhjet presidenciale të 24 prillit. Siç njoftohet në ueb faqen e KSHZ-së, deri më 19 prill janë akredituar 342 vëzhgues dhe përkthyes vendas dhe 568 të

Read Full Article

Grubi ka një përgjigje për Mickoskin: “Shqiptarët më të fortë se kurrë, janë bashkuar” Përditësuar

Zëvendëskryeministri Artan Grubi përmes “Facebook” i është përgjigjur kreut të VMRO-së dhe thirrjeve të tij që opozita të bashkohet dhe të dalin masovkisht në zgjedhje me të vetmen arsye, Ali Ahmeti të mos sigurojë deputet në zonën zgjedhore 3. Grubi

Read Full Article

Ia mësynë Europës në kërkim të votave të mërgimtarëve?

Edhe në zgjedhjet presidenciale e parlamentare të vitit 2024 partitë politike kaluan kufinjt e shtetit në kërkim të votave të mërgimtarëve, shkruan Flaka Media Dy kampet politike, Fronti Europian – FE dhe VLEN në ditët e para të fushatës zgjedhore

Read Full Article

Bojmacaliev: Nga vendi që kërkonte ndihmë nga shtete tjera, tani ofrojmë ndihmë për përballje me migrimin

Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev së bashku me drejtorin e Byrosë për Siguri Publike, Sasho Tasevski dhe sekretaren shtetërore në MPB, Magdalena Nestorovska realizuan takim pune me udhëheqësitë e Qendrës rajonale për çështje kufitare “Jug”, me rastin

Read Full Article

Osmani: Qeveria do të vendosë nëse vendi ynë do të dalë nga “Ballkani i Hapur”

Osmani tha se si ministër i një vendi anëtar në NATO, ka informacione shtesë për sulmin në Banjskë të Kosovës, tha se të njëjtat do t’i prezantojë para Qeverisë, ndërsa Qeveria do të vendosë nëse vendi ynë do të dalë

Read Full Article

Lehtësim të politikës monetare, në gjysmën e dytë të vitit

Projeksionet pranverore për inflacionin në vend të Fondit Monetar Ndërkombëtar janë të ngjashme me pritjet e vjeshtës të Bankës Popullore, se inflacioni do të ulet këtë vit me rreth 4 për qind dhe me rreth 2 për qind vitin e

Read Full Article