Koncert në fund të detit

Koncert në fund të detit

Adhuruesit e muzikës dhe të koraleve janë përpjekur t’i bashkojnë të dyja në fund të detit me pjesëmarrjen në festivalin Lower Keys, në Florida. Rreth 400 zhytës u mblodhën në barrierën koralore Looe Key për një koncert nënujor, një event

Lexo tërë artikullin
Hapet resorti gjigant i Hitlerit

Hapet resorti gjigant i Hitlerit

Tre vite para se të niste luftën më gjakatare të njerëzimit, Adolf Hitler urdhëroi të tijët që të ndërtonin një resort gjigant turistik në ishullin Rugen në Detin Balltik. Nazistët e quajtën atë Prora dhe punimet nisën me shpejtësi. 9

Lexo tërë artikullin
Berlin, “puthje” nga pasarela | VIDEO

Berlin, “puthje” nga pasarela | VIDEO

Një nga të preferuarat e javës berlineze të modës, Lena Hoschek prezantoi në kryeqytetin gjerman koleksionin e saj “pranverë-verë” të mbushur me funde plot ngjyra e xhufka, bluza me lule e qëndisma, si dhe me vet shijen e folklorit hungarez.

Lexo tërë artikullin
30 mijë dollarë për një “shtëpi” luksoze | FOTO

30 mijë dollarë për një “shtëpi” luksoze | FOTO

Autobusët e transportit publik nuk janë aspak të këndshësh dhe aq më tepër, të pretendohet për luks brenda tyre. Por, një familje nga Ilinoisi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ia doli të shndërrojë nëj autobus të vjetër shkolle, në

Lexo tërë artikullin
Natyra është e bukur

Natyra është e bukur

Modelja e Play Boy, Maria Liman, ka treguar bukurinë e saj natyrore përmes një kolazhi fotosh në një pyll të dendur. Modelja 23-vjeçare ruse, u zhvesh para aparatit për një seri fotosh ku tregonte linjat e saj trupore në një

Lexo tërë artikullin
Mijëra dollarë për një natë në shpellë

Mijëra dollarë për një natë në shpellë

Nëse keni frikë nga errësira dhe jeni klaustrofobik atëherë këto “dhoma” hoteli do të jenë si një ferr për ju. Hotele të ndërtuara brenda shpellave janë normalisht pa dritare, apo valë telefoni, por pronarët e tyre ftojnë klientët që të

Lexo tërë artikullin
Pamjet e mrekullueshme nga Kenia | FOTO

Pamjet e mrekullueshme nga Kenia | FOTO

Një moment ku gjirafa tund kokën pafund për të larguar zogjtë që i hipin në kokë dhe e ndalojnë të pijë ujë në Kenia. Gjirafa është parë të shuajë etjen në Amboseli National Park, teksa një numër zogjsh i vërtiten

Lexo tërë artikullin
Qyteti pyll | FOTO

Qyteti pyll | FOTO

Kina është një ndër ndotësit më të mëdhenj të ajrit dhe për të reduktuar sadopak këtë imazh të keq, vendi aziatik po shikon gjithnjë e më shumë drejt ndërtimit të vendbanimeve miqësore me natyrën. I tillë është edhe projekti i

Lexo tërë artikullin
Mrekulli në Dubai, pyll brenda kompleksit

Mrekulli në Dubai, pyll brenda kompleksit

Dubai vazhdon të përcaktojë luksin dhe kjo vërtetohet më së miri me kompleksin më të ri që po ndërtojet. “Rosemont Hotel and Residences” po ndërtohet në një sipërfaqe prej 609 km katror dhe protet të hapë dyert në vitin 2018.

Lexo tërë artikullin
Ishuj mahnitës, jepen me qera

Ishuj mahnitës, jepen me qera

Shumë njerëz ëndërrojnë që të kalojnë momente në ishuj të veçuar,privatë dhe një pjesë e të pasurve e kanë bërë realitet këtë. Por, tani çdokush do t’a ketë këtë mundësi, pasi një website pushimesh ka listuar një sërë ishujsh të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA