PREMIERË: Adelina Berisha publikon këngën ‘S’ta fal’

PREMIERË: Adelina Berisha publikon këngën ‘S’ta fal’

E sonte, këngëtarja Adelina Berisha ka lansuar projektin e ri të titulluar ‘S’ta fal’, shkruan lajmi.net Ky projekt muzikor është prodhim i Irkenc Hykws që ka bërë muzikën dhe tekstin. ‘S’ta fal’ qw i takon zhnarit baladë ritmike, është finalizuar

Lexo tërë artikullin
Faton Musa gati për të sjellë “Çfare je”

Faton Musa gati për të sjellë “Çfare je”

Do të jetë kënga e tij e parë e punuar më seriozisht që nga teksti, muzika e deri te videoklipi, e prandaj i ka kushtuar shumë rëndësi dhe kohë për ta menduar si duhet. Po flasim për këngëtarin e ri

Lexo tërë artikullin
Ardian Dema bëhet gati për projektin “Folëm dashni”

Ardian Dema bëhet gati për projektin “Folëm dashni”

Ka shumë këngë në tregun muzikor shqiptar, dhe shumë prej tyre të pëlqyera mjaft nga publiku, por është një prej artistëve sidomos në Diasporë ku jeton, më i kërkuari në mbrëmjet muzikore dhe festat, sidomos aty ku këndohet muzika “Live”.

Lexo tërë artikullin
KMC nuk di të ndalet…sjell këngën e re!

KMC nuk di të ndalet…sjell këngën e re!

Ai mesa duket nuk di të ndalet, sepse pas publikimit të disa këngëve më rradhë sapo ka sjellë edhe këngën e re te sapodalë nga furra me titull “Fuck you”. Se kush e ka “mërzitur” KMC kaq shumë sa të

Lexo tërë artikullin
Fisnik Bajra – Fillon punën për vititn 2018

Fisnik Bajra – Fillon punën për vititn 2018

Shumë i kërkuar dhe i ndëgjuar kush tjetër pos këngëtarit të mirnjohur Fisnik Bajra. Viti 2017 për këngëtarin në fjal ishte shumë produktiv, po ky sukses nuk bëri që këngëtari të kërkoi pauz për ti karikuar baterit mirpo ai menjherë

Lexo tërë artikullin
Premierë: T’kam zemer sapo është lansuar nga Doda

Premierë: T’kam zemer sapo është lansuar nga Doda

Këngëtai i talentuar nga Prizreni, Dod Kalaj sapo ka lansuar projektin me të ri muzikore. Ky projekt i është besuar, Alban Fortunës ndërsa videoklipi nga produksioni muzikore, XLFILMS. Në videoklip vihet në pah zëri i talentuar i Dodēs, por nuk

Lexo tërë artikullin
Bëhuni gati për baladën kushtuar dashurisë nga Gjon Ukaj

Bëhuni gati për baladën kushtuar dashurisë nga Gjon Ukaj

“Dashni mke vra” kështu do të titullohet balada që vjen këto ditë para festës së të dashuruarve nga artisti Gjon Ukaj. Këngëtari për këtë baladë mjaft të bukur ka bashkëpunuar me orkestruesin Ardian Kastrati, me tekst nga Kreshnik Avdiu dhe

Lexo tërë artikullin
Angelina Shala me rrobat e motrës së Kim Kardashian

Angelina Shala me rrobat e motrës së Kim Kardashian

Angelina Shala për një kohë ishte emri më i lakuar në shoubizin shqiptar, për arsyet që tashmë dihen. Bukuroshja, ka kaluar një fazë të jetës që u ekspozua shumë në media, duke e bërë atë personazhin më të përfolur kudo,

Lexo tërë artikullin
“Ska dashni” quhet super balada nga Mërgim Mjeku

“Ska dashni” quhet super balada nga Mërgim Mjeku

“Ska dashni”, kështu quhet balada që me tu publikuar po dëgjohet dhe po pritet shumë mirë, ardhur nga artisti Mërgim Mjeku. Kjo këngë që ka edhe një klip tëë bukur është me tekst dhe muzikë nga Kreshnik Avdiu dhe orkestrim

Lexo tërë artikullin
KMC shpërthen  me  “S’je  gang”

KMC shpërthen me “S’je gang”

Po vijnë njëra pas tjetrës këngët e reperit KMC, i cili duket se muzikës i është futur më shumë passion dhe përkushtim. “S’je gang” titullohet kënga e re e cila erdhi shumë shpejt pas publikimit të një bashkëpunimi të KMC

Lexo tërë artikullin