Ja pjesëmarrësit në edicionin e 60-të të Festivalit të Këngës në RTSh

Ja pjesëmarrësit në edicionin e 60-të të Festivalit të Këngës në RTSh

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka nisur zyrtarisht punën, me përfundimin e përzgjedhjes së 20 këngëve pjesmarrëse, përfshirë edhe kategorinë e të rinjve. Këngët që kanë mbërritur në zyrën e Festivalit janë renditur përpara

Read Full Article
Bindi të vetëvriteshin 900 ndjekësit e tij, DiCaprio “ringjall” Jim Jones

Bindi të vetëvriteshin 900 ndjekësit e tij, DiCaprio “ringjall” Jim Jones

Më shumë se 40 vite pasi i mbushi mendjen mbi 900 personave që të vrisnin veten në të njëjtën ditë, historia e tmerrshme e Jim Jones do të bëhet film, me protagonist kryesor Leonardo DiCaprion. 46-vjeçari do të interpretojë dhe

Read Full Article
Ledri dhe Bardhi publikojnë këngën e re “Copë copë”

Ledri dhe Bardhi publikojnë këngën e re “Copë copë”

Dy reperët e njohur të estradës, Ledri Vula dhe Bardhi, kanë publikuar së fundmi bashkëpunimin e tyre më të ri. “Copë copë” titullohet kënga e re e dyshes, e cila është ritmike e zhanrit hip-hop. Muzika është punuar nga producenti

Read Full Article
Russell Crowe “rikthen” Gladiatorin

Russell Crowe “rikthen” Gladiatorin

Russell Crowe ka rikujtuar skenat në filmin “Gladiatori”, në rikthimin e tij në Fort Ricasoli të Maltës. Aktori australian, tashmë 57-vjeçar, tregoi ato që kanë mbetur nga muskujt e tij, që nga koha kur interpretonte personazhin Decimus Meridius, në vitin

Read Full Article
Scott dhe Drake paditën pas vdekjes së tetë personave në koncertin e tyre

Scott dhe Drake paditën pas vdekjes së tetë personave në koncertin e tyre

Reperi amerikan Travis Scott po përballet me veprime ligjore pasi të paktën tetë persona vdiqën dhe qindra u lënduan në një përplasje në festivalin e tij në Teksas, Astroworld. Një pjesëmarrës që u lëndua në koncert ka akuzuar Scottin dhe

Read Full Article