“Rockstar”, kënga më e re nga 9TY1 dhe Doksi

“Rockstar”, kënga më e re nga 9TY1 dhe Doksi

Nikë Gjergjaj, nofka e të cilit është 9TY1 ka publikuar projektin e ri. Ai kësaj radhe vjen në bashkëpunim me artistin, Doksi, kënga e të cilëve titullohet “Rockstar”. 9TY1 jeton dhe vepron në Zvicër, i cili po ashtu është pjesë

Lexo tërë artikullin
Një emër i ri i bashkohet skenës shqiptare, kush është Luiza? (Video)

Një emër i ri i bashkohet skenës shqiptare, kush është Luiza? (Video)

Është vetëm 16 vjeçare dhe po publikon videoprojektin e saj të dytë me rradhë në karierën profesionale. Bëhet fjalë për Luizën, bukuroshen nga Prizreni që i është futur skenës muzikore. Projekti i saj është punuar me muzikë nga RedBox ndërsa

Lexo tërë artikullin
Nxënësi i Shkolles `Wilson School` talenti i rri i muzikes Rap

Nxënësi i Shkolles `Wilson School` talenti i rri i muzikes Rap

15 vjecari Granit Fazlia me lansimin e projektit të ti të fundit Shtrim n`Porcha është duke bërë boom. Një nxënës i shkëlqyeshëm dhe një raper i së ardhmes Graniti po ndjek hapat e suksesit që të ngjitet në maj të

Lexo tërë artikullin
Valza Zhegrova nënshkruan me Mixey Music

Valza Zhegrova nënshkruan me Mixey Music

Në pak kohë arriti të fitojë vëmendje të publikut. Në epokën e rrjeteve sociale, Valza Zhegrova u shndërua në senzacion duke marrë me qindra mijëra klikime në cover-ët që publikonte. Por, Valza duket se është gati për ta dërguar karrierën

Lexo tërë artikullin
Këngëtari kosovarë me projektin e parë arriti të prekë zemrat e publikut

Këngëtari kosovarë me projektin e parë arriti të prekë zemrat e publikut

Bëhët fjalë për këngëtarin Blerim Berisha “BLERO” i cili që nga fëmijërija e kishte pasion muzikën dhe tani më ka lansuar projektin e parë të titulluar “Urime Princ”!. Blero më tutje shtoj se muzika është diçka shum e rëndësishme për

Lexo tërë artikullin
Flet Bernadeta Nikollbibaj: Si po përballem me kërcënimet nga ana e producentit të “Miss Grande Kosova”

Flet Bernadeta Nikollbibaj: Si po përballem me kërcënimet nga ana e producentit të “Miss Grande Kosova”

Ajo duhet të përfaqësojë Republikën e Kosovës në spektaklin e bukurisë ‘Miss Grande’ që pritet të mbahet së shpejti në Myanmar, mirëpo bukuroshja kosovare që jeton në Zvicër, Bernadeta Nikollbibaj ditë më parë është përballur me kërcënime të ndryshme nga

Lexo tërë artikullin
Magrib Muçiqi, po vjen edhe me videoprojekte

Magrib Muçiqi, po vjen edhe me videoprojekte

Këngëtari Magrib Muçiqi pritet që së shpejti të publikojë videoprojektin e parë i cili pritet të jetë edhe një nga super projektet më së miri të realizuar nga këngëtari pasiqë ai deri më tani ka publikuar vetëm këngë në verionin

Lexo tërë artikullin
Kamaja thotë ‘Besame mucho’ (Video)

Kamaja thotë ‘Besame mucho’ (Video)

Me prejardhje nga Strellci por që jeton në Gjermani e që në moshën 16 vjeçare kishte nënshkruar kontratë me Universal Records në Gjermani për të bashkëpunuar më pas me ta për 3 vite me rradhë ku kishte publikuar tre videoprojekte,

Lexo tërë artikullin
Fresh Dancing, ambient ku ju argëtojnë emrat më të njohur të estradës shqiptare

Fresh Dancing, ambient ku ju argëtojnë emrat më të njohur të estradës shqiptare

Është një nga lokalet më të mira ku këndojnë dhe performojnë emrat më të njohur të skenës shqiptare. Në këtë super ambient që çdo gjë është në nivelin më të lartë përfshirë këtu ambientin komod, stafi i tij dhe luksi

Lexo tërë artikullin
Lule Bajra godet sërisht, kësaj rradhe i këndon ‘Shoqërisë së dhëndrit’ (Video)

Lule Bajra godet sërisht, kësaj rradhe i këndon ‘Shoqërisë së dhëndrit’ (Video)

Një këngë ritmike verore e finalizuar edhe me videoklip vjen këtë herë nga këngëtarja e mirënjohur Lule Bajra e cila nuk din të ndalet me projektet e saja krahas angazhimeve të shumta muzikore që ka në koncerte e ahengje të

Lexo tërë artikullin

REKLAMA