Meti sjell versionin më interesant të këngës “Prej një shpati” (Video)

Meti sjell versionin më interesant të këngës “Prej një shpati” (Video)

Publiku prej muajsh po e pret projektin e ri nga këngëtari Muhamet Bajrami-Meti. Ai është nga ata këngëtar që ndër vite ka sjell këngë hite dhe ja ku vjen sërish për të goditur. Meti Bajrami, që është bërë edhe një

Lexo tërë artikullin
“Merre” nga Lumi dhe Mirjeta hiti më i ri në estradë (Video)

“Merre” nga Lumi dhe Mirjeta hiti më i ri në estradë (Video)

Lumi dhe Mirjeta Tërshana janë vëlla e motër, por janë edhe kolegë, janë zëra të mrekullueshëm që prej vitesh e kanë dëshmuar talentin e tyre në muzikë, e që kanë shkëlqyer duke sjellë projekte të bukura e të dëgjuara nga

Lexo tërë artikullin
“Tradita jonë”, një super projekt që vjen fuqishëm nga Gazmend Kelmendi (Video)

“Tradita jonë”, një super projekt që vjen fuqishëm nga Gazmend Kelmendi (Video)

Po rikthehet fuqishëm pas një sezone të stërngarkuar me një videoprojekt shumë interesant. Gazmend Kelmendi këngëtari i cili prej 20 vitesh jeton në Suedi vjen me një këngë të titulluar ‘Tradita jonë’, projekt ky me tekst dhe muzikë nga Fatmir

Lexo tërë artikullin
Kjo është bomba e pasarelave dhe fotosesioneve

Kjo është bomba e pasarelave dhe fotosesioneve

Është shumë unike si në stil e në dukje, një femër me shumë klas, e një nga emrat më të njohur të modës në Zvicër ndërkohë që me prejardhje është shqiptare. Bëhet fjalë për bombastiken Lea Galliker, modelja e cila

Lexo tërë artikullin
Florim Flori Gega risjellë në versionin modern hitin ‘Zoti i shpisë’ (Video)

Florim Flori Gega risjellë në versionin modern hitin ‘Zoti i shpisë’ (Video)

Florim Flori Gega ka ardhur më një mega projekt, ku këngëtari ka risjellë këngën popullore ‘Zoti i shpisë’ në versionin modern. Kjo kengë dhe komplet projekti eshtë mirëpritur nga audienca që në fillim. Projekti në fjalë është mbikqyrur nga fillimi

Lexo tërë artikullin
Bukuroshja shqiptare pjesë e videoprojektit të reperit të grupit TBA

Bukuroshja shqiptare pjesë e videoprojektit të reperit të grupit TBA

Një videoprojekt që po bëhet gati nga një prej reperëve më të njohur të grupit TBA e që për momentin mbahet sekret emri i tij mirëpo xhirimet e videoklipit janë realizuar në qytetet zvicerane derisa pjesë e këtij projekti ai

Lexo tërë artikullin
Fatë Berisha vjen me super projektin e titulluar ‘Nuse e tjetër kujt’ (Video)

Fatë Berisha vjen me super projektin e titulluar ‘Nuse e tjetër kujt’ (Video)

Një këngë ritmike që vjen në duet mes Dritan Sadikajt dhe këngëtares bukuroshe Fatë Berisha po ndez shumë publikun për shkak të tematikës. Titullohet ‘Nuse e tjetër kujt’ dhe është plot ritëm. Ka pak ditë që është publikuar mirëpo ka

Lexo tërë artikullin
Super projekti i Gjonit titullohet ‘Kurva’, kujt i’a dedikon këtë këngëtari? (Video)

Super projekti i Gjonit titullohet ‘Kurva’, kujt i’a dedikon këtë këngëtari? (Video)

Pas një pauze të konsiderueshme në muzikë, është rikthyer Gjon Karrica-Lugati, edhe këtë herë për të sjell një projekt me një temë goditëse. Gjon Karrica sjell për publikun historinë e një burri që vrapon pas të tjerave, duke e dëmtuar

Lexo tërë artikullin
Sienna vjen më e freskët se kurrë në projektin e fundit (Video)

Sienna vjen më e freskët se kurrë në projektin e fundit (Video)

Këngëtarja Sienna e që emrin e vërtetë e ka Flora Gashi është gjenerata e dytë e lindur në Sloveni pasiqë më shumë se 70 vite familja e saj ka emigruar atje. Mirëpo edhe përkundër asaj ajo nuk e ka harruar

Lexo tërë artikullin
Një videoklip realizuar në kullën e Boletinëve, e kënga kushtuar dëshmorit Safetit e sjellë Driton Jakaj (Video)

Një videoklip realizuar në kullën e Boletinëve, e kënga kushtuar dëshmorit Safetit e sjellë Driton Jakaj (Video)

Trimërisë së tij i janë thurur këngë e vargje, e tani me një projekt dedikues sapo ka ardbur edbe këngëtari Driton Jakaj, i cili me frymë kushtrimi e emocione të thella e sjell këtë projekt muzikor për trimin e madh

Lexo tërë artikullin