Kritikët për filmin “Joker”: Mund të rrisë numrin e vrasjeve

Kritikët për filmin “Joker”: Mund të rrisë numrin e vrasjeve

“Joker” është lançuar në kinematë amerikane këtë javë dhe është përballur me një valë kritikash dhe protestash të cilët mendojnë se filmi mund të nxisë dhunë apo inkurajojë vrasjet. Filmi i cili ka në rol protagonist Joaquin Phoenix, flet për

Lexo tërë artikullin
Katy Perry dhe Orlando Bloom drejt altarit, në dhjetor dasma

Katy Perry dhe Orlando Bloom drejt altarit, në dhjetor dasma

Katy Perry dhe Orlando Bloom u fejuan më 14 shkurt të këtij viti, në Ditën e Shën Valentinit. Dhe duket se çifti nuk do presë gjatë për martesën e tyre. Raportohet se këngëtarja dhe aktori po mendojnë të martohen në

Lexo tërë artikullin
Miley Cyrus me të dashur të ri, fillon lidhjen e tretë në dy muaj

Miley Cyrus me të dashur të ri, fillon lidhjen e tretë në dy muaj

Miley Cyrus duket se ka filluar lidhjen me shokun e saj të ngushtë, Cody Simpson, dy javë pasi është ndarë nga Kaitlynn Carter dhe dy muaj pas ndarjes nga Liam Hemsworth. Miley siç duket ka vendosur që të eksperimentojë më

Lexo tërë artikullin
Aktori i njohur bëhet baba për herë të tretë

Aktori i njohur bëhet baba për herë të tretë

Blake Lively dhe Ryan Reynolds u bën prindër për herë të tretë. Ryan Reynolds sipas “Us Weekly” u bë baba dy muaj më parë, por ai dhe bashkëshortja vendosën ta mbajnë lajmin të fshehtë. Paraqitja e fundit e Lively në

Lexo tërë artikullin
Eni Koçi zbulon titullin e këngës së re

Eni Koçi zbulon titullin e këngës së re

Eni Koçi kishte paralajmëruar se gjatë muajit tetor do sjell një projekt të ri muzikor, këngëtarja tani paska filluar punimet për këngën e re. Ajo momente më parë ka ndarë një fotografi në profilin e saj në Instagram e cila

Lexo tërë artikullin
Arsyeja pse Flori Mumajesi qëndroi larg muzikës për disa muaj

Arsyeja pse Flori Mumajesi qëndroi larg muzikës për disa muaj

Flori Mumajesi ka qëndruar larg muzikës për disa muaj dhe fansat e tij po e presin me padurim të rikthehet me një hit të ri. Pak kohë më parë artisti i njohur i befasoi të gjithë me deklaratën se do

Lexo tërë artikullin
10 njerëz të famshëm, që sot janë gjallë dhe kanë luftuar me depresionin

10 njerëz të famshëm, që sot janë gjallë dhe kanë luftuar me depresionin

Është e lehtë të gabosh kur je i famshëm dhe i ke të gjitha, por pas dyerve të mbyllura të atyre pallateve që bien në sy ku ata jetojnë, shumë nga njerëzit më të famshëm në botë po fshehin betejat

Lexo tërë artikullin
Dua Lipa flet për shëndetin mendor: Muzika i bënë njerëzit të lumtur

Dua Lipa flet për shëndetin mendor: Muzika i bënë njerëzit të lumtur

Ndërmarrja e menaxhimit të këngëtares, Dua Lipa, “TaP Music” njoftoi të enjten (3 tetor) planet e saj për të mbledhur 100 mijë funte donacion për ndërgjegjësimin e bamirësive të shëndetit mendor, “My Dog Black”, një shoqatë bamirëse për shëndetin mendor

Lexo tërë artikullin
Pas shumë vjetësh, dashnori ia zbulon tradhtinë aktores së njohur

Pas shumë vjetësh, dashnori ia zbulon tradhtinë aktores së njohur

Ka bërë bujë deklarata e fundit e aktores Demi Moore, e cila në librin e saj biografik “Inside out”, ka pranuar se kishte tradhtuar ish-partnerin e saj, muzikantin Freddy Moore një ditë para martesës së tyre. Demi tregoi se para

Lexo tërë artikullin
Projekti i fundit i Liam me Rita Orën ndikuan në ndarjen nga gruaja e tij

Projekti i fundit i Liam me Rita Orën ndikuan në ndarjen nga gruaja e tij

Liam Payne ka lënë të kuptohet se dueti i tij me këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, kontribuoi në ndarjen e tij me Cheryl, 36 vjeçe, vitin e kaluar. Këngëtari 26-vjeçar u nda nga bashkëshortja pas dy vjet e

Lexo tërë artikullin

MARKETING