Martina Ivezaj: Pas nëntë vitesh ritakova Leonin dhe dashurinë e kurorëzuam me martesë, ja planet në modelizëm

Martina Ivezaj: Pas nëntë vitesh ritakova Leonin dhe dashurinë e kurorëzuam me martesë, ja planet në modelizëm

Vajza e cila pak vite më parë ka përfaqësuar Gjermaninë në Miss Bota tashmë nuk është beqare. Martina Ivezaj nga Mali i Zi por që jetonte në Gjermani është bërë nuse shqiptare por në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ka

Lexo tërë artikullin
Zaimina Vasjari rrëfen për relacionin që ka me vajzat e Klodianit

Zaimina Vasjari rrëfen për relacionin që ka me vajzat e Klodianit

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari ka qenë e ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake up”, ku ka folur për jetën e saj profesionale dhe atë private. Zaimina, e cila prej gati 9-muajsh është bërë nënë për herë të parë, ka

Lexo tërë artikullin
Njihuni me aktorin dhe kickbokserin Arben Bala: Si i anulova shumë projekte për të qenë pjesë në filmin për Kosovën

Njihuni me aktorin dhe kickbokserin Arben Bala: Si i anulova shumë projekte për të qenë pjesë në filmin për Kosovën

Deri më tani nuk kishit dëgjuar për të? Por nëse lexoni në vazhdim do mësoni shumë sigurisht. Arben Bala është një nga personazhet më atraktive të artit në Norvegji. Shqiptari me një fizik të formuar pasiqë një kohë të gjatë

Lexo tërë artikullin
Lea Galliker: Modelizmi më ka bërë jetën e bukur, e dashuroj punën që bëj

Lea Galliker: Modelizmi më ka bërë jetën e bukur, e dashuroj punën që bëj

Lea Galliker, motra dhe sigurisht edhe modelja e famshme e Bernadetta Nikollbibaj, të dyja punojnë dhe lëvrojnë në botën e modelingut në Zvicër. Edhe Lea ashtu si motra e saj, është pjesë e “Model World” në Zyrih. – Lea, përveç

Lexo tërë artikullin
Edi Furra e ndezë dasmën e Rona Nishliut (Video)

Edi Furra e ndezë dasmën e Rona Nishliut (Video)

Këngëtarja Rona Nishliu është ndër zërat më potent të skenës muzikore shqiptare. E pa krahasueshme artistikisht dhe në shumë aspekte të tjera. Këngtarja ka ditur ta mbajë të fshehtë jetën e saj private dhe shumë pak njerëz ishin në dijeni

Lexo tërë artikullin
“Rockstar”, kënga më e re nga 9TY1 dhe Doksi

“Rockstar”, kënga më e re nga 9TY1 dhe Doksi

Nikë Gjergjaj, nofka e të cilit është 9TY1 ka publikuar projektin e ri. Ai kësaj radhe vjen në bashkëpunim me artistin, Doksi, kënga e të cilëve titullohet “Rockstar”. 9TY1 jeton dhe vepron në Zvicër, i cili po ashtu është pjesë

Lexo tërë artikullin
Një emër i ri i bashkohet skenës shqiptare, kush është Luiza? (Video)

Një emër i ri i bashkohet skenës shqiptare, kush është Luiza? (Video)

Është vetëm 16 vjeçare dhe po publikon videoprojektin e saj të dytë me rradhë në karierën profesionale. Bëhet fjalë për Luizën, bukuroshen nga Prizreni që i është futur skenës muzikore. Projekti i saj është punuar me muzikë nga RedBox ndërsa

Lexo tërë artikullin
Nxënësi i Shkolles `Wilson School` talenti i rri i muzikes Rap

Nxënësi i Shkolles `Wilson School` talenti i rri i muzikes Rap

15 vjecari Granit Fazlia me lansimin e projektit të ti të fundit Shtrim n`Porcha është duke bërë boom. Një nxënës i shkëlqyeshëm dhe një raper i së ardhmes Graniti po ndjek hapat e suksesit që të ngjitet në maj të

Lexo tërë artikullin
Valza Zhegrova nënshkruan me Mixey Music

Valza Zhegrova nënshkruan me Mixey Music

Në pak kohë arriti të fitojë vëmendje të publikut. Në epokën e rrjeteve sociale, Valza Zhegrova u shndërua në senzacion duke marrë me qindra mijëra klikime në cover-ët që publikonte. Por, Valza duket se është gati për ta dërguar karrierën

Lexo tërë artikullin
Këngëtari kosovarë me projektin e parë arriti të prekë zemrat e publikut

Këngëtari kosovarë me projektin e parë arriti të prekë zemrat e publikut

Bëhët fjalë për këngëtarin Blerim Berisha “BLERO” i cili që nga fëmijërija e kishte pasion muzikën dhe tani më ka lansuar projektin e parë të titulluar “Urime Princ”!. Blero më tutje shtoj se muzika është diçka shum e rëndësishme për

Lexo tërë artikullin