Unikkatil ‘djeg’ Shqipërinë, pamje nga koncerti në Durrës

Unikkatil ‘djeg’ Shqipërinë, pamje nga koncerti në Durrës

Reperi Unikkatil mbajti mbrëmë koncertin e planifikuar në Durrës. Që prej mëngjesit të djeshëm, reperi kishte paralajmëruar që do të realizojë një nga performancat më të mira në karrierën e tij, shkruan lajmi.ne Për të dëgjuar live reperin janë mbledhur

Lexo tërë artikullin
Flet këngëtarja Lita: Ky është vetëm fillimi, bëhuni gati se vjen uragani

Flet këngëtarja Lita: Ky është vetëm fillimi, bëhuni gati se vjen uragani

E re, energjike dhe mjaftë në formë, një femër më shumë klas po vjen t’i bashkangjitet skenës muzikore shqiptare pikërisht në këtë verë duke sjellë kështu një këngë mjaft ritmike që po shpërthen gjithandej. Lita, është nga Zvicra emri që

Lexo tërë artikullin
Aktori i njohur Flamur Aliu e bën të flasë tetovarçe edhe Labin (Video)

Aktori i njohur Flamur Aliu e bën të flasë tetovarçe edhe Labin (Video)

Përmes një video të publikuar në rrjetin social facebook, aktori i njohur tetovar Flamur Aliu i cili po ngjitet në majat e suksesit të tij në fushën e aktrimit ka nxjerë në publik një video në të cilën shihet së

Lexo tërë artikullin
Kush e le Big Mamën, publikohet promo e videoprojektit të ri (Video)

Kush e le Big Mamën, publikohet promo e videoprojektit të ri (Video)

Këngëtarja e njohur Big Mama pritet që së shpejti të sjellë një projekt të ri të cilin e ka titulluar ‘Vet më le..’ që pritet të del të shtunën në darkë, e që nuk dihet nëse ia ka kushtuar dikujt

Lexo tërë artikullin
“Një bilbil”, këngë e bukur shqipe e realizuar me klip e sjellur nga Haki dhe Brahim Godanci (Video)

“Një bilbil”, këngë e bukur shqipe e realizuar me klip e sjellur nga Haki dhe Brahim Godanci (Video)

Një këngë mjaft e bukur shqipe sot është publikuar në kanalin youtube nga dy këngëtarët e njohur të muzikës së pastër shqipe Haki dhe Brahim Godanci. Kënga titullohet ‘Një bilbil’ e që mban një tekst mjaft të bukur e me

Lexo tërë artikullin
Po bën ‘Termet’ të vërtetë për pak ditë, kënga e Turabit dhe Fidanit shumë e pëlqyer (Video)

Po bën ‘Termet’ të vërtetë për pak ditë, kënga e Turabit dhe Fidanit shumë e pëlqyer (Video)

“Ky projekt është diçka shumë e veçantë nga ajo që kemi bërë deri më tani pasiqë është këngë që përshtatet me verën ashtu siç e kërkon rinia dhe publiku, për muzikën është përkujdesur Alfred Sula derisa klipi është xhiruar në

Lexo tërë artikullin
“Amaneti” i Shpend Latifit dhe Lindita Selimit goditje e fortë

“Amaneti” i Shpend Latifit dhe Lindita Selimit goditje e fortë

Shpend Latifi është një ndër zërat më të bukur të skenës muzikore shqiptare. I ri, i talentuar, bashkëkohor dhe i pëlqyer nga publiku. Shpendi prej vitesh nuk po mungon me projekte të reja, e gjithmonë po vjen më ndryshe dhe

Lexo tërë artikullin
Njihuni me Fjorela Fordën, shqiptarja nga Berati që pushon Nju Jorkun

Njihuni me Fjorela Fordën, shqiptarja nga Berati që pushon Nju Jorkun

Ndonëse njihet pak në mediat shqiptare ajo ka prej 15 vitesh që jeton në Nju Jork. Fjorela Forde adhuron pa fund muzikën dhe artin ndërkohë që pëlqen jetën e avanturieres duke sfiduar kështu veten në kontinentin amerikan. Fjorelën mund ta

Lexo tërë artikullin
‘Fake Gang’, Zerocin sjell ‘DISS’ për Feron (Video)

‘Fake Gang’, Zerocin sjell ‘DISS’ për Feron (Video)

Reperi i ri tetovar që jeton në Gjermani, Zerocin ka sjellë projektin e tij të ri të cilin ka vendosur të titullojë ‘Fake Gang’ e që thuhet se është një ‘diss’ ndaj reperit tashmë të njohur Fero. Kënga është sigurisht

Lexo tërë artikullin
Një këngë plot shije publikon me klip Drilond (Video)

Një këngë plot shije publikon me klip Drilond (Video)

Drilond Tahiri me prejardhje është nga Theranda ish Suhareka por që prej vitit 1998 jeton në München të Gjermanisë. Shkollën fillore e mbaroi në Suedi ndërsa atë profesionale e përfundoi në Gjermani. Nga dëshira e madhe për të kënduar tek

Lexo tërë artikullin