Aktori Hadrijan Vila, sërish sjell bashkëpunime nga Italia në Kosovë

Aktori Hadrijan Vila, sërish sjell bashkëpunime nga Italia në Kosovë

Film për treg evropian. Aktori njohur, Hadrijan Vila, që tash e disa ditë është parë me producent dhe regjisorë italian dhe kroat, ku kanë vizituar personalitete dhe vende të ndryshme të Kosovës për të xhiruar një film me aktor italian,

Lexo tërë artikullin
Këngëtarja shqiptare e ftuara e nderit te Michelle Obama

Këngëtarja shqiptare e ftuara e nderit te Michelle Obama

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha është lindur dhe rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku vazhdon karrierën e saj të suksesshme duke u kthyer në një emër të rëndësishëm në industrinë e muzikës botërore. Rexha së fundmi

Lexo tërë artikullin
Lady Gaga vjen me një deklaratë interesante rreth eventit të famshëm të modës

Lady Gaga vjen me një deklaratë interesante rreth eventit të famshëm të modës

‘Nuk i kam ruajtur këmbët’ thotë nikoqirja e ‘Met Gala’ Lady Gaga. ‘Met Gala’ është një nga ngjarjet më të mëdha të modës në vit, shkruan Dailymail, transmeton lajmi.net. Me datë 6 maj të këtij viti pritet të mbahet edicioni

Lexo tërë artikullin
Young S vjen me “Medalje”

Young S vjen me “Medalje”

Lyrics : Sabri Bekiri Produced by: Laci Mix:Studio Mubi

Lexo tërë artikullin
Bebe Rexha provokon me pozën joshëse

Bebe Rexha provokon me pozën joshëse

Bebe Rexha ka provokuar ndjekësit me një fotografi të re në Instagram. Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, në të cilën shfaqet e veshur me një kostum të ngushtë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja edhe këtë

Lexo tërë artikullin
Rita Ora shënon një sukses me këngën “Carry On”

Rita Ora shënon një sukses me këngën “Carry On”

Rita Ora ka arritur një sukses me projektin e saj “Carry On”. Rita Ora dy ditë më parë publikoi projektin “Carry On”, të cilin e solli në bashkëpunim me Kygon, shkruan lajmi.net. Ky projekt do të jetë njëherësh kolonë zanore

Lexo tërë artikullin
Samanta publikon klipin e këngës “Ku ma le” me një koreografi interesante

Samanta publikon klipin e këngës “Ku ma le” me një koreografi interesante

“Ku ma le” është titulli i këngës më të re të Samanta Karavellës, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale. Producenti i shumë hiteve, Cricket, qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka realizuar muzikën. Tekstin e ka

Lexo tërë artikullin
Jonida Maliqi, këngëtarja e 2-t më e votuar në “Eurosong”

Jonida Maliqi, këngëtarja e 2-t më e votuar në “Eurosong”

Eurovizioni i sivjetshëm është shumë afër dhe në të performojnë shumë këngëtare solo. Vitin e kaluar kanë qenë 16 këngëtare që performonin vetëm në skenë, ndërsa këtë vit janë 14, shkruan blogu dedikuar muzikës europiane, “Wiwiblogs”. Këngëtaret e këtij viti

Lexo tërë artikullin
Premierë Vjen videoprojekti ‘Moj e majr e hollë’ nga Valdrin Durmishi (Video)

Premierë Vjen videoprojekti ‘Moj e majr e hollë’ nga Valdrin Durmishi (Video)

Këngëtari i njohur i muzikës shqiptare Valdrin Durmishi tashmë ka publikuar edhe projektin e tij më të ri të cilin e ka titulluar ‘Moj e majr e hollë’ këngë kjo e përpunuar nga këngët e vjetra shqipe duke e sjellë

Lexo tërë artikullin
“Kodi i dashurisë”, diva e re e skenës Saranda Alija publikon baladën e re (Video)

“Kodi i dashurisë”, diva e re e skenës Saranda Alija publikon baladën e re (Video)

Një mega projekt dhe baladë e mrekullueshme vjen nga një këngëtare e re por shumë e talentuar e cila me vokalin e saj tashmë ka bërë për vete të gjithë. Saranda Alija tashmë ka publikuar projektin e saj më të

Lexo tërë artikullin