Rita Ora arrin në Kosovë, pamje nga aeroporti “Adem Jashari”

Rita Ora arrin në Kosovë, pamje nga aeroporti “Adem Jashari”

Rita Ora ka arritur në vendlindje.Këngëtarja kosovare me famë botërore erdhi në Kosovë në kuadër të një misioni bamirësie me Fondin e Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF).Ajo para pak minutash ka ateruar në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Lexo tërë artikullin
Regjisori dhe aktori Alfredo Shabani që bëri shum njerëz të qajnë, sjell projektin e ri

Regjisori dhe aktori Alfredo Shabani që bëri shum njerëz të qajnë, sjell projektin e ri

Pasioni për të sjell një frym të re të videove ritmike- musical monologe kjo e shtyu Regjisorin, Tekstshkruesin dhe aktorin nga shqipria i cili me shfaqjen e projektit `rahjet e zemrës`, pas dy muajsh ai sjell projektin e ti te

Lexo tërë artikullin
Një sukses i ri me “Give me love” për artistin dibran

Një sukses i ri me “Give me love” për artistin dibran

Alil Kërkuti, artisti i muzikës ritmike, tashmë është i njohur për publikun brenda dhe jashtë vendit. Ai sapo ka publikuar videoklipin e ri “Give me love” në bashkëpunim me artisten Dana JO. Kënga është punuar nga mjeshtri Shpëtim Saraçi, me

Lexo tërë artikullin
Ky detaj ju ka ikur mbrëmë në koncertin e Tunës

Ky detaj ju ka ikur mbrëmë në koncertin e Tunës

Sot u promovua albumi me shtatë këngë i Tuna Sejdiut. Tuna Sejdiu vendosi që ta promovojë albumin e ri “Fortuna” në Shkup, ku edhe mbajti koncert ‘live’. Këngëtarja pas përfundimit të performancës dhuroi albumin e saj për të ftuarit, duke

Lexo tërë artikullin
Reperi nga Dobridolli Adiss diss Feros

Reperi nga Dobridolli Adiss diss Feros

Reperi me i ri nga Dobridolli ADISS ka publikuar projektin e tij të përë me titull Real Gang, me të cilë nëpërmjet kësaj kënge një mesazh të drejpërdrejtë i ka dërguar reperit tani më të njohur nga Kosova Fero. I

Lexo tërë artikullin
Pink nderohet me yll në Bulevardin e Famës në Hollivud

Pink nderohet me yll në Bulevardin e Famës në Hollivud

Pink u nderua me yll në Bulevardin e Famës. Ceremonia për këngëtaren e famshme u mbajt pasditen e së martës dhe mijëra fansa ishin aty për ta mbështetur. Pink u shoqërua nga dy fëmijët e saj, bashkëshorti dhe miqtë e

Lexo tërë artikullin
“Selfie” që të ndryshon jetën

“Selfie” që të ndryshon jetën

Në 2017, Miss Iraku dhe familja e saj, u detyruan të braktisin shtëpinë dhe vendlindjen, pas kërcënimeve me vdekje. Shkaku: një foto selfie e Sara Hidan, miss Iraku dhe Adar Gandelsman, miss Izraeli. Pas 6 muajsh, ato janë bashkuar, madje

Lexo tërë artikullin
Elif Aksu, romanca e radhës për brazilianin Neymar?

Elif Aksu, romanca e radhës për brazilianin Neymar?

Ylli brazilian i futbollit, Neymar vijon periudhën e rikuperimit nga një dëmtim, që pritet ta mbajë rreth dy muaj larg fushave të lojës. Megjithatë gjatë ditës së djeshme ylli brazilian festoi ditëlindjen në Paris, nën shoqërinë e shumë miqve të

Lexo tërë artikullin
Vajza shqiptare që la Amerikën për të vazhduar karrierën në Shqipëri

Vajza shqiptare që la Amerikën për të vazhduar karrierën në Shqipëri

Moderatorja, Lei Kraja, është njëra nga vajzat më të komentuara në mediat rozë sa për karrierën profesionale e po ashtu edhe për linjat trupore. E ftuar në emisionin “Rudina”, Kraja rrëfeu se si u bë pjesë e televizionit dhe vendosi

Lexo tërë artikullin
Dua dhe Rita i lënë pas mëritë dhe pranojnë të bashkëpunojnë me njëra-tjetrën!?

Dua dhe Rita i lënë pas mëritë dhe pranojnë të bashkëpunojnë me njëra-tjetrën!?

Dukej e pamundur por duket se Bebe Rexha ka arritur të vërë një urë komunikimi mes dy vajzave shqiptare. Dua Lipa dhe Rita Ora i janë përgjigjur ftesës së këngëtares tjetër shqiptare për të bërë një këngë së bashku. Gjithçka

Lexo tërë artikullin