Back to homepage

Opinione

Oda e burrave

Oda e burrave Updated

Shkruan: Driton ZENKU Oda shqiptare në historinë e popullit shqiptar zë vend të rëndësishëm në shumë dimensione. Oda shqiptare është llogaritur foleja ku ishin kalitur hallkë pas hallke ndejat me njerëz të ndryshëm – dijetarë e atdhetarë, ku merreshin xixat

Read Full Article
Hisë o Vëlla, 21 vjet pa t’pa!

Hisë o Vëlla, 21 vjet pa t’pa! Updated

Shkruan: Driton ZENKU Ishte mëngjesi i 29 Korrikut – 2001 kur u shpërnda lajmi që e humbëm në fushëbetejë Hisën e lagjes. Lajm i trishtë. E humbëm njeriun fjalëpak që të paktë ishin njerëzit që e dinin se kishte braktisur

Read Full Article
Zigzaget e Bilallit

Zigzaget e Bilallit Updated

Në periudhën nga viti 2014 dhe deri vitin 2022, Bilall Kasami ka lëvizur nga një ekstrem në një tjetër. Mbahet mend koalicioni i parë parazgjedhor me një parti maqedone. Ishte Lëvizja Besa që theu akullin që nga fillimi i pluralizimit

Read Full Article
Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Opinion nga: Driton ZENKU “Qytetarët e Kosovës janë marrë peng dhe nuk lejohet të lëvizin. Kryeministri Rama në Bruksel: Nuk pres të zgjidhet asgjë në Bullgari. Rama në Bruksel: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s. Rama ia thotë

Read Full Article
Në BDI nesër votohet! 

Në BDI nesër votohet! 

Shkruan: Driton ZENKU Nesër e diel. Për anëtarët e BDI në 11 degë do të jetë ditë zgjedhjesh. Është një preces inovativ dhe në mbamendjen time ndodh për herë të parë tek subjektet politike në Maqedoninë e Veriut.Me principin Një

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....