Koalicioni ASH – AAA, sot do të mbajë tubimin qendror në Kumanovë

Koalicioni ASH – AAA, sot do të mbajë tubimin qendror në Kumanovë

Koalicioni ASH – AAA sot do të mbajë tubim qendror në Kumanovë. Sipas njoftimit të kësaj partie, gjatë orëve të paradites do të nis karvani nga Tanusha në ora 12, dhe vijon më pas në Sopot, Llopat dhe Rramanli, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Brima Gallup publikon sondazhin e ri

Brima Gallup publikon sondazhin e ri

Sondazhi i Brima Gallup 10 ditë para zgjedhjeve tregon se LSDM është partia kryesore për sa i përket mbështetjes së qytetarëve. Në pyetjen për cilën parti politike apo koalicion do të votoni nëse zgjedhjet parlamentare mbahen sot, 18.7% e qytetarëve

Lexo tërë artikullin
Ziberi nga Dibra: Rruga e kryeministrit shqiptar i bashkon të gjithë dhe nuk bënë diferenca

Ziberi nga Dibra: Rruga e kryeministrit shqiptar i bashkon të gjithë dhe nuk bënë diferenca

Karvani i  kryesisë së Bashkimit Demokratik për Integrim në kuadër të aktiviteteve të fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me 15 korrik të këtij viti u mirëpritën nga qytetarët e Dibrës ku me fjalimet u paraqitën, nikoqiri

Lexo tërë artikullin
Ahmeti nga Dibra: Idenë për Kryeministër shqiptar, nuk ka plumb as forcë që e shkatërron

Ahmeti nga Dibra: Idenë për Kryeministër shqiptar, nuk ka plumb as forcë që e shkatërron

Bashkimi Demokratik për Integrim në shpalosjen e programit zgjedhorë për zgjedhjet parlamentare të parakohshme parlamentare që mbahem me 15 korrik, qëndroi në Dibër, ku kryetari i partisë, z. Ali Ahmeti para të pranishmëve u shpreh se  asnjë ëndërr nuk i

Lexo tërë artikullin
Anketa amerikane: BDI fitues absolut i zgjedhjeve të 15 korrikut

Anketa amerikane: BDI fitues absolut i zgjedhjeve të 15 korrikut

Një nga agjencionet më të famshme në Shtetet e Bashkuara, DBC Danube konsulton biznesin (Mc Laughlin), që është ndër të tjera, pjesë e ekipit kërkimor për opinionin dhe marrëdhëniet me publikun e presidentit amerikan Donald Trump, publikon një anketë më

Lexo tërë artikullin
ASH-Alternativa me aktivitet sportiv në parkun e Sarajit

ASH-Alternativa me aktivitet sportiv në parkun e Sarajit

Aktivistët dhe simpatizantët e koalicionit “Tash është koha” (Aleanca për Shqiptarët-Alternativa), përmbyllën me sukses aktivitetin e përbashkët sportiv, që u mbajt sot tek “Parku Saraj”. Të pranishëm në këtë event kanë qenë bartësi në njësinë 1 zgjedhore nga koalicioni “Tash

Lexo tërë artikullin
BDI Gostivar tregon Unitet dhe Fuqi |VIDEO

BDI Gostivar tregon Unitet dhe Fuqi |VIDEO

BDI dega Gostivar përmes një video spoti të publikuar në Fejsbuk ka treguar Unitet dhe Fuqi.  Në spotin e përgatitur me pjesëmarrjen e  qindra anëtarë në rrugën dhe Urën e ndërtuar në qeverisjen e BDI në Gostivar   Me sloganet: Autokton,

Lexo tërë artikullin
Kasami në Studeniçan: Do të hapim vende të reja të punës

Kasami në Studeniçan: Do të hapim vende të reja të punës

Koalicioni Mundemi ka vijuar fushatën zgjedhore në Studeniçan të Shkupit. Kreu i Besës, Bilall Kasami para banorëve ka theksuar se do të hapen shumë vende të punës për qytetarë e kësaj zone, ndërsa prioritet do ti jepet ekonomisë.

Lexo tërë artikullin
BDI: Grante në kohë prej  20.000 Eeuro për secilin fermer të ri nën moshën 35 vjeçare

BDI: Grante në kohë prej 20.000 Eeuro për secilin fermer të ri nën moshën 35 vjeçare

Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Ziberi sot vizitoifshatin Grçec ku realizoi takim me bujqit dhe fermerët e këtijvendbanimi. Gjatë vizitës ai për së afërmi u njoftua me nevojat e tyredhe njëherit ua prezantoi aspektet e përcaktimit të tij

Lexo tërë artikullin
BDI: Punësim për çdo familje

BDI: Punësim për çdo familje

Kandidatja për deputete e Zonës 1, dhe njëherit edhe Kryetare e Forumittë Gruas në Saraj, Shermine Mahmuti, sot ju drejtua qytetarëve ngaSheshi Skënderbeu në Shkup, duke shpalosur projektet për të rinjt dhefamiljet e reja, si dhe përcaktimet e saja si

Lexo tërë artikullin