Edhe boshnjakët me kandidat për president, Mersiha Smailoviq nën logon e BDB

Edhe boshnjakët me kandidat për president, Mersiha Smailoviq nën logon e BDB

Për herë të parë në histori, boshnjakët do të kenë kandidatin e tyre për president të Maqedonisë. Bëhet fjalë për Mersiha Smailoviq, e cila do të jetë kandidate e Bashkimit Demokratik Boshnjak. Mersiha Smailovic është avokate dhe aktiviste civile. Në

Read Full Article
Valdet Xhaferi mbledh strukturat e BDI-së në Gostivar, i pranishëm edhe kryeministri Talat Xhaferi

Valdet Xhaferi mbledh strukturat e BDI-së në Gostivar, i pranishëm edhe kryeministri Talat Xhaferi

Valdet Xhaferi , kryetari i Bashkimit Demokratit për Integrim (BDI) në Gostivar, ka mbledhur sonte strukturat e kësaj partie në Gostivar, përcjell FLAKA. Në takim ka qenë i pranishëm edhe kryeministri i parë shqiptarë në RMV, Talat Xhaferi. “Në takim

Read Full Article
Pendarovski nga LSDM dhe Siljanovska nga VMRO-ja sërish i hynë garës për president

Pendarovski nga LSDM dhe Siljanovska nga VMRO-ja sërish i hynë garës për president

Kryesia e LSDM-së sot pasdite ka marrë vendim që ta përkrahë mandatin e dytë presidencial të presidentit aktual Stevo Pendarovski. Burime partiake bëjnë të ditur se sot pasdite në mbledhjen e kryesisë së LSDM-së është vendosur që Stevo Pendarovski të

Read Full Article
Mehmeti: Vështirë që kandidati i VMRO-DPMNE-së të fitojë që në rrethinë e parë!

Mehmeti: Vështirë që kandidati i VMRO-DPMNE-së të fitojë që në rrethinë e parë!

Analisti politik Ibrahim Mehmeti, në emisionin “Intervistë në SHENJA”, tha se mund të ndodhe ndonjë çudi dhe një kandidat shqiptar të del në rrethinë e dytë të zgjedhjeve presidenciale, por sipas tij, kjo nuk mund të ndodhë aq lehtë. Mehmeti

Read Full Article
TV21: BDI me Osmanin për kandidat presidencial

TV21: BDI me Osmanin për kandidat presidencial

Burimet partiake të redaksisë së TV21 sot pasdite konfirmuan se vendimi që Stevo Pendarovski të kandidojë për një mandat të dytë tashmë është punë e kryer. Pritet, lajmi të shpallet gjatë ditëve në vijim. Nga ana tjetër, sipas burimeve tona,

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare