Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhje Lokale

Zgjedhjet lokale 2019, Duka fitoi në Dibër, balotazh në Ohër e Novo Sellë

Zgjedhjet lokale 2019, Duka fitoi në Dibër, balotazh në Ohër e Novo Sellë

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 21 prillit, Dibra zgjodhi kryetarin e ri të komunës, por Ohri dhe Novo Sella shkojnë në balotazh më 5 maj. Kandidati i BDI-së, Hekuran Duka, fitoi mbi 50% të votave në Dibër, në Ohër në

Lexo tërë artikullin
Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët pranoi humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme lokale për kryetar të Dibrës. Agolli me bashkëpunëtorit e tij arriti në selinë e degës së BDI-së dhe i

Lexo tërë artikullin
BDI shpall fitoren e kandidatit të saj në Dibër

BDI shpall fitoren e kandidatit të saj në Dibër

Sipas informatave paraprake nga shtabi zgjedhor i Degës së BDI-së në Dibër, kandidati i kësaj partie, Hekuran Duka është ka fituar zgjedhjet. Raportohet se ai fitoi më shumë se 400 vota në zgjedhjet e sotme, përballë kandidatit Arben Agolli  nga

Lexo tërë artikullin
BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën

BDI përsëri mposht Aleancën dhe Besën

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Dr.Hekuran Duka, kanë shënuar fitoren e radhës në Dibër. BDI për të dytën herë radhazi, brenda një periudhe më pak se 2 vjeçare ka arritur të mposhtë në

Lexo tërë artikullin
Në Dibër nga 3.02 % që votuan deri në ora 10, rritet përqindja në 17.57 % në ora 13

Në Dibër nga 3.02 % që votuan deri në ora 10, rritet përqindja në 17.57 % në ora 13

Në Komunën e Dibrës në zgjedhjet presidenciale dhe lokale deri në ora 10 kanë votuar vetëm 3.02 % e trupit votues, shkruan Almakos. Nga 18.574 persona me të drejt vote, të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 3.259 persona ose

Lexo tërë artikullin
Zgjedhje Lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë

Zgjedhje Lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë

Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas listës përfundimtare të KSHZ-së, për këto zgjedhje të parakohshme lokale në Ohër të drejtën  votës e gëzojnë 52.303

Lexo tërë artikullin
Edhe sot mund të nxjerrni letërnjoftimin për të shfrytëzuar të drejtën e votimit

Edhe sot mund të nxjerrni letërnjoftimin për të shfrytëzuar të drejtën e votimit

Sektori për punë administrative do të punojnë të shtunën dhe të dielën, respektivisht më 20 dhe 21 prill të vitit 2019, si dhe më 4 dhe 5 maj të vitit 2019, kumtuan nga Ministria e Punëve të Brendshme. Nga ky

Lexo tërë artikullin
Prim.d-r. Menduh Jegeni përkrah fuqishëm d-r Hekuran Dukën

Prim.d-r. Menduh Jegeni përkrah fuqishëm d-r Hekuran Dukën

Fushata parazgjedhore për të parin e Dibrës, pas 20 ditë intemsive, sot merr fund dhe më datë 21 prill populli do të vendos se kush do e udhëheqë Dibrën. Mes shumë mbështetësve anë e mbanë ciset ku ka shqiptarë dhe

Lexo tërë artikullin
Abia i Alternativës e mbështet Hekuran Dukën

Abia i Alternativës e mbështet Hekuran Dukën

Adnan Ismaili i cili njihet në opinion si Abia sot ka qëndruar në Dibër për të mbështetur kandidatin e BDI-së, Hekuran Dukën. Ismaili thuhet se ka qenë edhe themelues i Lëvizjes BESA dhe tash i partisë Alternativa ku kryetar është

Lexo tërë artikullin
Ali Ahmeti në Dibër: Me doktor Hekuran Dukën të gjithë do të dalim faqebardhë

Ali Ahmeti në Dibër: Me doktor Hekuran Dukën të gjithë do të dalim faqebardhë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, qëndroi në qytetin e Dibrës në kuadër të fushatës për zgjedhjet komunale për të përkrahur kandidatin e saj, dr. Hekuran Dukën dhe për të ju bërë thirrje njëkohësisht qytetarëve  që të votojnë për kandidatin konsensual

Lexo tërë artikullin