Çfarë të përgatitni për darkë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 31 Janar, 2019 22:44

Çfarë të përgatitni për darkë

Në një kohë kur diellin e zënë retë dhe bie shi, nevojiten këshillat për një darkë të shijshme.

Përbërësit:

Katër qepë

Yndyrë

Mish viçi

Biber të zi, biber të kuq

Tre patate

Erëza

Xhenxhefil

Hudhër të grirë

Qepët duhet grirë  ndërsa mishin e viçit e coptojmë. I shtojmë përbërësit tjerë dhe gjyveqi me mish bëhet me të vërtetë shumë i shijshëm.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 31 Janar, 2019 22:44