Chelsea do të shpenzojë 150 milionë euro për Osimhen

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Maj, 2023 22:05

Chelsea do të shpenzojë 150 milionë euro për Osimhen

Chelsea vazhdon të kërkojë Victor Osimhen nga Napoli, i cili do të kushtojë të paktën 150 milionë euro.

Blutë po planifikojnë një lëvizje të mundshme për Osimhen, i cili sapo ndihmoi Napolin të fitonte Serinë A. Sulmuesi është në krye të listës së lojtarëve të rinj të mundshëm të Chelsea.

Klubi londinez ka shpenzuar më shumë se 690 milionë euro që kur u bashkua me Todd Boehley si bashkëpronar verën e kaluar, sipas Metro, dhe duket se do të vazhdojë të shpenzojë para.

24-vjeçari ka shënuar 28 gola në 37 paraqitje për klubin italian këtë sezon. /abcnews.al/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 23 Maj, 2023 22:05

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare