Chelsea ngec në shtëpi, feston më në fund Milot Rashica

Redaksia
By Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:20

Chelsea ngec në shtëpi, feston më në fund Milot Rashica

Hap fals i Chelsea në shtëpi, Norwich dhe Milot Rashica shijojnë fitoren e parë sezonale në Premier League, teksa Crystal Palaca siguroi tre pikë të rëndësishme.

Ekipi i Tuchel nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në “Stamford Bridge” kundër Burnley. Kai Havertz zhbllokoi takimin me një gol me kokë (33’). Sulmuesi gjerman shfrytëzoi një kros të bukur të James.

Goli i dytë nuk erdhi, dhe kur nuk shënon do ta pësosh. Kështu ndodhi, Burnley shfrytëzoi një pasiguri të mbrojtjes vendase 10 minuta përpara fundit, moment kur çek Vydra barazoi takimin.

Norëich priti 11 javë për të marrë suksesin e parë sezonal. Rashica titullar dhe protagonist te goli i parë, teksa “Kanarinat” triumfuan 1-2 në fushën e Brentford.

Miqtë kaluan në avantazh falë rrjetave të Normann dhe finlandezit Pukki (penallti). Pa vlerë goli i Henry për vendasit. Crystal Palace fitoi 2-0 kundër Wolves, falë golave të Zaha dhe Gallagher në fraksionin e dytë të sfidës.

Redaksia
By Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:20