Çmenduri në Brazil: Tifozët e Gremios pushtuan fushën dhe shkatërruan kabinën e VAR

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 14:01

Çmenduri në Brazil: Tifozët e Gremios pushtuan fushën dhe shkatërruan kabinën e VAR

Në ndeshjen e javës së 29-të të Serisë A të Brazilit, Gremio humbi 3-1 nga Palmerias në shtëpi dhe tifozët e kthyen gjithçka në fushëbetejë.

Tifozët e Gremios, të cilët nisën të futeshin në fushë me fishkëllimën e fundit të ndeshjes, filluan të thyejnë gjithçka përballë tyre.Ndërsa lojtarët u panë duke u strehuar në tunel të frikësuar, huliganët thyen kamerat dhe rrëzuan dhe shkelmuan kabinën ku ishin bërë kontrollet e VAR. Me policinë janë përplasur edhe tifozët që kanë dëmtuar pothuajse çdo material në fushë.

Në ndeshje, një gol i Gremios u anulua pas kontrollit të VAR-it, ndërsa një penallti për Palmeiras u akordua me aktivizimin e sistemit VAR.

Policia e operacioneve speciale u caktua në stadium për të kontrolluar audiencën e zemëruar të Gremios, i cili është në vijën e rënies dhe ka fituar vetëm një herë në 8 ndeshjet e fundit.Përveç kësaj, disa tifozë të Gremios dhe tifozë të Palmerias filluan edhe përleshje fizike në tribuna, e që pamjet tashmë janë bërë edhe virale në internet. /Telegrafi/

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 14:01

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare