Çmim i garantuar, ja pulla që do të vendoset në disa produkte në markete

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 13:20

Çmim i garantuar, ja pulla që do të vendoset në disa produkte në markete

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se do të dallohen me shenjë produktet që nga e mërkura do të kenë ulje të çmimit, përcjell Flaka

Bekteshi tha se Qeveria nesër do të merr vendim për produktet që do të pësojnë ulje të çmimit, gegjësisht do të merret parasysh çmimi i 1 gushtit, minus 10 për qind ulje.

“Secili qytetar në shtetin tonë, kur do të shkojë në supermarket do të ketë mundësi që të ketë shenjë, ku do të tregohet çmimi i garantuar dhe shtesë prej kësaj do të dihet se me çmimet që do të jenë me shenjë dalluese, nuk do të mund të ketë rritje përpjetë deri me 30 nëntor”, tha mes tjerash Bekteshi.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 13:20
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.