Conte: Për të përmirësuar këtë skuadër na duhet kohë

Redaksia
By Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:24

Conte: Për të përmirësuar këtë skuadër na duhet kohë

Pas fitores në Ligën e Konferencës ndaj Vitesses mbrëmë, Antonio Conte e dha konferencën e tij të parë për shtyp pas një ndeshje si trajneri i ri i Tottenham.

Tekniku italian u shpreh se ai do të mundohet të përmirësoj skuadrën, megjithatë për këtë duhet kohë.

“Duam të tregojmë se duam të përmirësohemi nga pikëpamja e rezultateve, edhe sepse duam të përmirësojmë klasifikimin”, u shpreh Conte.

“Për të përmirësuar shumë aspekte të ekipit na duhet pak kohë. Mbi të gjitha, të gjejmë kohën për ta bërë këtë, kjo do të jetë e vështirë. Kontrata ime 18-mujore nuk është problem. Nëse punojmë mirë së bashku me klubin, lojtarët dhe stafin, ne mund të vazhdojmë të punojmë së bashku për një kohë të gjatë”.

“Kane? Duhet të punojmë me të gjithë lojtarët për t’u përmirësuar. Po flasim për një lojtar të rëndësishëm, jo ​​vetëm për Tottenhamin, por edhe për kombëtaren e Anglisë. Ne duhet të punojmë me të dhe me të gjithë lojtarët për të përmirësuar situatën e ekipit. Unë dua të përmirësoj shumë aspekte dhe kjo ka të bëjë me çdo lojtar të vetëm, jo ​​dikë”.

I pyetur për ndeshjen e radhës në Premier Ligë kundër Evertonit, ai tha: “Më kujtohet kur humba herën e fundit nga Benitez. Ne presim një lojë të vështirë, Everton është një ekip i mirë dhe është gjithmonë e vështirë të luash në Goodison Park”.

Tottehnam renditet aktualisht në pozitën e nëntë me 15 pikë të mbledhura, me pesë fitore e pesë humbje pas 10 xhirove të para, gjersa në fundjavë do të jetë loja e parë e Contes në ligën angleze si menaxher i ri i Spurs. /Lajmi.net

Redaksia
By Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:24