Coutinho do të largohet nga Barça

Desk
By Desk 2 Prill, 2019 19:55

Coutinho do të largohet nga Barça

Barcelona është gati të dëgjojë oferta për Philippe Coutinho-n.

Siç ka bërë të ditur “Sport”, braziliani nuk ka arritur të përshtatet me lojën e katalanasve dhe ka patur disa kontakte me klube të tjerë nëpërmjet menaxherit të tij, shkruan Telesport.

Paris Saint-Germain dhe Manchester United janë dy klubet më të interesuara për të siguruar shërbimet e ish-yllit të Liverpool-it. Ai kërkohet edhe nga Chelsa, por merkato e londinezëve është e bllokuar.

9 gola dhe 5 asiste për Coutinho-n në 42 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Barcelona-n.

Desk
By Desk 2 Prill, 2019 19:55