CoVid-19, 5 viktima dhe 252 raste të reja

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Gusht, 2022 14:11

CoVid-19, 5 viktima dhe 252 raste të reja

T&S

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 867 teste prej të cilave 252 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19, dhe atë: Shkup 127, Kavadar 14, Kumanovë, Manastir dhe Ohër nga 12, Veles 10, Prilep 8, Tetovë 7, Gostivar dhe Kërçovë nga 5 raste të reja.

Ndërkohë sipas Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) janë regjistruar dhe 426 pacientë të shëruar dhe 5 viktima, që të gjithë të regjistruar nga “Termini im”. Numri i rasteve aktive në vend është 2.239./Alsat.mk

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Gusht, 2022 14:11