Covid 19, dy të vdekur dhe 89 të infektuar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Maj, 2022 20:37

Covid 19, dy të vdekur dhe 89 të infektuar

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 89 raste pozitive me “Covid 19, bën të ditur Instituti i Shëndetit Publik.

Numri i 89 rasteve pozitive ka rezultuar nga 1.221 të testuar.

Poashtu është regjistruar edhe një person i vdekur nga Shkupi i moshës 85 vjeçare. Poashtu nga “Termini im” është njoftuar edhe për një të vdekur, i cili ka ndërruar jetë më 30 prill 2022.

Aktualisht në vendinn tonë ka 634 raste aktive, prej të cilëve 307 janë në Shkup.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 13 Maj, 2022 20:37