Covid 19 janë regjistruar 126 raste të reja, 4 persona kanë humbur jetën

Covid 19 janë regjistruar 126 raste të reja, 4 persona kanë humbur jetën

 Ministria e Shëndetësisë informon se nga 1140 testime të realizuara gjatë 24- orëve të fundit, 126 kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Në nivel të qyteteve Shkupi kryeson me 66 të infektuar, pastaj janë Kumanovë 6, Shtip 15, Prilep 3, Tetovë 19, Strugë 2,  Veles 2, Manastir 1, Kavadar 4, Gostivar 2, Probishtip 2, Sveti Nikole 1 Resnje 3.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona, një në Shkup, një në Prilep, një në Tetovë dhe një në Gostivar.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 48 pacientë të shëruar, prej tyre në Shkup 43, në Shtip 1, në Manastir 1 në Resnje 3.

Deri tani në vendin tone janë bërë gjithsej 60.773 testime nga Kovid 19. Sot nuk ka testime në kuadër të skriningut.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 6334, prej të cilëve 2475 janë shëruar kurse 301 pacientë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Për momentin në vendin tonë ka 3557 raste aktive.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 30 Qershor, 2020 15:32

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.